Робота громадських організацій в умовах війни: у Тернополі розпочався форум

Робота громадських організацій в умовах війни: у Тернополі розпочався форум

Робота громадських організацій в умовах війни: у Тернополі розпочався форум
Суспільне / Соломія Струс

У Тернополі розпочався форум, на якому представники громадських організацій із чотирьох областей обговорюють, як працюють під час війни. Форум дводенний. Про це розповів керівник "Освітньо-аналітичного центру розвитку громад" Максим Черкашин.

За його словами, участь у заході беруть 25 людей, які зараз працюють у Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

У Тернополі розпочався форум представників громадських організацій
У Тернополі розпочався форум представників громадських організацій. Суспільне / Соломія Струс

"Більшість представників – це релоковані організації, які переїхали із зон активних бойових дій. Обговорюємо, як вони працюють. Розглядаємо, як працюють ті організації, які діють і діяли ще раніше на заході України, які є виклики, проблеми, як ці організації трансформувалися, адаптувалися під час війни і що ми будемо робити далі. Також обговорюємо, як працюватимемо до перемоги і вже трішки починаємо мріяти, що будемо робити після того, як переможемо".

Максим Черкашин
Максим Черкашин. Суспільне / Соломія Струс

Одна з релокованих громадських організацій – "Агенція креативних ініціатив "Більше". За словами її проєктменеджерки Алли Мельничук – переїхала організація з Бердянська до Тернополя. До повномасштабної війни каже, займалися освітніми та культурними проєктами. Тепер в основному допомагають переселенцям: роздають продуктові набори, гарячі обіди, відправляють гуманітарну допомогу людям, які залишились у Бердянську.

"Ми тут відбудовуємо нашу організацію, наші цінності й перспективи, які ми планували собі раніше. На форумі познайомилися з місцевими активістами, налагодити нові зв'язки на новому місці".

Алла Мельничук
Алла Мельничук. Суспільне / Соломія Струс

Ще одна громадська організація, яка цього року змінила напрямок діяльності – "Файне місто". Найбільший фестиваль Тернополя став громадською організацією, яка допомагає полку "Азов", розповідає продакт-менеджерка "Файного міста" Христина Кізлик. За її словами, спочатку боролися на інформаційному фронті, оскільки сторінка фестивалю має багато підписників в Україні та за кордоном. Потім почали збирати гроші для полку. Купували транспорт, амуніцію, техніку та медикаменти. А коли кількість пожертв зменшилась, то почали організовувати благодійні концерти.

Христина Кізлик
Христина Кізлик. Суспільне / Соломія Струс

"Здавалося, це сфера, яка не може бути дотичною до війни, проте зараз ми успішно допомагаємо, передаємо щотижня дуже велику кількість амуніції, техніки, машин для полку "Азов". Сума – десятки мільйонів гривень, точно не скажу, але знаю, що це більше 100 машин, близько 2 тисяч комплектів амуніції, десятки планшетів, тепловізорів, прицілів дальномірів", – каже Христина Кізлик.

Форум представників громадських організацій
Форум представників громадських організацій. Суспільне / Соломія Струс

За словами Максима Черкашина, у квітні "Освітньо-аналітичний центр розвитку громад" провів опитування серед громадських організацій, щоб дізнатися про їхні потреби. Так виокремили три головних проблеми: де працювати, з ким та для кого.

Читайте також

На початок