У Тернополі розпочався форум, на якому представники громадських організацій із чотирьох областей обговорюють, як працюють під час війни. Форум дводенний. Про це розповів керівник "Освітньо-аналітичного центру розвитку громад" Максим Черкашин.
За його словами, участь у заході беруть 25 людей, які зараз працюють у Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

"Більшість представників – це релоковані організації, які переїхали із зон активних бойових дій. Обговорюємо, як вони працюють. Розглядаємо, як працюють ті організації, які діють і діяли ще раніше на заході України, які є виклики, проблеми, як ці організації трансформувалися, адаптувалися під час війни і що ми будемо робити далі. Також обговорюємо, як працюватимемо до перемоги і вже трішки починаємо мріяти, що будемо робити після того, як переможемо".

Одна з релокованих громадських організацій – "Агенція креативних ініціатив "Більше". За словами її проєктменеджерки Алли Мельничук – переїхала організація з Бердянська до Тернополя. До повномасштабної війни каже, займалися освітніми та культурними проєктами. Тепер в основному допомагають переселенцям: роздають продуктові набори, гарячі обіди, відправляють гуманітарну допомогу людям, які залишились у Бердянську.
"Ми тут відбудовуємо нашу організацію, наші цінності й перспективи, які ми планували собі раніше. На форумі познайомилися з місцевими активістами, налагодити нові зв'язки на новому місці".

Ще одна громадська організація, яка цього року змінила напрямок діяльності – "Файне місто". Найбільший фестиваль Тернополя став громадською організацією, яка допомагає полку "Азов", розповідає продакт-менеджерка "Файного міста" Христина Кізлик. За її словами, спочатку боролися на інформаційному фронті, оскільки сторінка фестивалю має багато підписників в Україні та за кордоном. Потім почали збирати гроші для полку. Купували транспорт, амуніцію, техніку та медикаменти. А коли кількість пожертв зменшилась, то почали організовувати благодійні концерти.

"Здавалося, це сфера, яка не може бути дотичною до війни, проте зараз ми успішно допомагаємо, передаємо щотижня дуже велику кількість амуніції, техніки, машин для полку "Азов". Сума – десятки мільйонів гривень, точно не скажу, але знаю, що це більше 100 машин, близько 2 тисяч комплектів амуніції, десятки планшетів, тепловізорів, прицілів дальномірів", – каже Христина Кізлик.

За словами Максима Черкашина, у квітні "Освітньо-аналітичний центр розвитку громад" провів опитування серед громадських організацій, щоб дізнатися про їхні потреби. Так виокремили три головних проблеми: де працювати, з ким та для кого.
Читайте також
- У Тернополі провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ