Студентів-чоловіків іноземних вишів не випускають за кордон: ситуація в ПП "Шегині"

Студентів-чоловіків іноземних вишів не випускають за кордон: ситуація в ПП "Шегині"

Студентів-чоловіків іноземних вишів не випускають за кордон: ситуація в ПП "Шегині"
Суспільне Львів

У пункті пропуску "Шегині" на пішому переході вже декілька днів щодня збираються студенти. Це – повнолітні чоловіки, яким заборонили виїзд за кордон. Усі вони вступили до іноземних навчальних закладів цього літа. Однак через зміни у законодавстві прикордонники не мають права їх випустити. Таке рішення ухвалили 14 вересня через масові підробки документів про навчання в іноземних вишах.

Владиславу Жеронкіну — 21 рік. Влітку він вступив у магістратуру до Польщі, але виїхати не може.

"Я вступив 10 серпня. І потім робив документи. Перший раз я намагався виїхати 8 вересня, але мені відмовили. Сказали, що, по-перше, я зарано їду. А, по-друге, немає візи. Власне, зараз є і віза, і студентський, і всі документи, які мали б давати право на перетин, але, на жаль, все ще тут. А в мене, власне, державний університет. 14 жовтня мене вже відраховують, якщо я туди не з’являюся", — каже студент Владислав Жеронкін.

Владислав Жеронкін не може виїхати за кордон
Владислав Жеронкін не може виїхати за кордон. Суспільне Львів

У пункті пропуску "Шегині" студенти вже декілька днів поспіль намагаються перетнути кордон. Прикордонники зазначають, що керуються урядовою постановою № 57. Документ регламентує, хто з чоловіків має право перетинати кордон під час воєнного стану. Студентів у переліку немає.

"З 14 вересня уже не здійснюється пропуск цієї категорії. І студенти, які навчаються за кордоном, уже не можуть перетнути державний кордон, оскільки вони є особами призовного віку. І в умовах дії правового режиму воєнного стану їм виїзд за кордон заборонений. Уже на початку травня в пунктах пропуску на Львівщині ми почали виявляти документи на навчання за кордоном з ознаками підробки. Уже було виявлено 362 випадки документів з ознаками підробок", — каже речниця Львівського прикордонного загону Олександра Кучковська.

Виїзд чоловіків, які навчаються за кордоном, заборонили
Виїзд чоловіків, які навчаються за кордоном, заборонили. Суспільне Львів

За словами юриста Юрія Танасійчука, в українському законодавстві існують певні прогалини, що і призводить до подібних випадків.

"В Україні залишається чинною постанова Кабінету міністрів від 1995 року, яка власне приймалася у випадку введення військового стану в Україні. Тобто відсутнє саме право. Не існує заборона – відсутнє право і процедура покинути територію України. Претензій до прикордонної служби не може бути зараз. Вони просто необґрунтовані. Це питання треба вирішувати з Міністерством оборони і з урядом України", — каже юрист.

Студенти, які намагаються виїхати за кордон, вже створили петицію до президента з проханням дозволити виїзд студентам-чоловікам.

Читайте також: 8000 доларів за виїзд в країни ЄС. Львівські правоохоронці затримали організаторів схеми
На початок