Допомога ЗСУ та переселенцям: історії дітей-волонтерів зі Львова

Допомога ЗСУ та переселенцям: історії дітей-волонтерів зі Львова

Допомога ЗСУ та переселенцям: історії дітей-волонтерів зі Львова
Суспільне Львів

У Львові діти активно долучаються до допомоги військовим та переселенцям. Дівчата та хлопці плетуть сітки, печуть булочки та продають малюнки. Про дитячий волонтерський рух у Львові дізнавалося Суспільне.

Володимир, Єва, Соломія та Софія — учні ліцею імені Василя Стуса, а ще — волонтери. Діти допомагають військовим і переселенцям. Десятирічний Володимир Мармура разом з мамою робить і відправляє на передову військовим трав’яні чаї.

"Мама приносить з гір по п'ять кілограмів трав, потім їх сушить на сушці, потім перетирає, а я фасую. Також ми з моїм гуртком з карате розмальовували на пакетах малюнки і відправляли військовим", — каже Володимир Мармура.

Сестра Володимира — Єва теж волонтерить.

"Ми в'язали сітки, також робили батончики такі, щоб військові могли перекусити, коли їм буде зручно. Ми громадяни, ми маємо допомагати один одному. Таким чином ми гуртуємось і стаємо такими більш дружними, міцнішими разом", — каже Єва Мармура.

Володимир та Єва Мармура
Володимир та Єва Мармура. Суспільне Львів

А в їдальні ліцею, де навчаються діти, організували випікання булочок для військових.

"Діти від нас брали приклад, кожен пік за своїм рецептом, місив в своїй мисці тісто. По кількості ми не рахували, але повністю машину запакували коробками з булочками", — каже вчителька-волонтерка Ярина Нечепурна.

Разом з мамою здобу пече школярка Соломія Нечепурна.

"Я так дивилася, як мама робить, повторювала і так якось виходило, але я не пекла до того булочки. Мені захотілось допомогти країні і тому я вирішила, що буду пекти булочки", — каже дівчинка.

З перших днів війни волонтерить і учениця 10 класу ліцею Софія Сушельницька.

"На третій день війни я пішла в адміністрацію Франківського району – там було дуже багато людей. Конкретно я допомагала спочатку на кухні, після того я там була як маленький координатор: допомагала людям, поселяла, відправляла в інші країни. Тоді я дійсно відчувала, що я потрібна людям, що можу їм допомогти і своїй країні", — каже школярка.

Діти-волонтери
Діти-волонтери. Суспільне Львів

За таку допомогу львівським школярам вручили нагороди. У міській раді відзначили 230 дітей-волонтерів.

"Це ті діти, які з початку війни не лише сиділи за партами, не лише сиділи за своїми комп’ютерами під час дистанційного навчання, а це ті діти, які багато часу приділили волонтерській діяльності", — каже начальник міського управління освіти Андрій Закалюк.

Подяки волонтерам
Подяки волонтерам. Суспільне Львів

Школярі отримали пам'ятні відзнаки, познайомились із міським головою та його котячим помічником Левчиком.

Читайте також: У львівських школах триває тиждень енергозбереження та енергоефективності

На початок