Резніков розповів, як Україна розв'язує проблему іранських дронів-камікадзе

Резніков розповів, як Україна розв'язує проблему іранських дронів-камікадзе

Резніков розповів, як Україна розв'язує проблему іранських дронів-камікадзе
Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

Українська влада звернулася до країн-партнерів з пропозицією дослідити частини збитих іранських дронів-камікадзе Shahed-136, які використовує армія РФ у війні проти України.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив міністр оборони Олексій Резніков, відповідаючи на питання як Україна може вирішити проблему іранських безпілотників.

"Ми вже її вирішуємо. Так, це неприємно, але навіть унікальні системи ППО на 100% не гарантують закриття неба. Я радий тому, як працюють наші Повітряні сили, збиваючи цих "шахідів". Наші навчилися їх глушити", — сказав він.

За словами міністра, Україна звернулася до партнерів, зокрема тих, які "бояться давати зброю, але в яких є хороша експертиза".

"Я їм сказав, що ми дамо вам їхні запчастини, вивчіть їх і дайте нам системи придушення. І низка країн, які не хотіли давати зброю, зацікавилися цією пропозицією", — наголосив Резніков.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.

Читайте також

"Шахіди" з маркуванням "Герань-2". Що відомо про іранські дрони, які з'явилися на озброєнні Росії

Як розпізнати іранський дрон-камікадзе. Пояснюють в ОК "Південь"

Чи здатні іранські дрони допомогти Росії змінити хід війни: відповідає полковник ЗСУ

Іранські дрони, які придбала Росія, є серйозною загрозою для ЗСУ — WSJ

На початок