Іранські дрони, які придбала Росія, є серйозною загрозою для ЗСУ — WSJ

Іранські дрони, які придбала Росія, є серйозною загрозою для ЗСУ — WSJ

ЗМІ
Іранські дрони, які придбала Росія, є серйозною загрозою для ЗСУ — WSJ
Фото: twitter.com/kms_d4k

Дрони іранського виробництва Shahed, які нещодавно придбала Росія, можуть становити серйозну загрозу для особового складу та військової техніки Збройних сил України.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на українських військових. Зокрема, вони розповіли журналістам, що через застосування БПЛА Shahed-136 українські війська зазнали відчутних ударів на Харківщині.

"За словами українських командирів, Росія завдала серйозних збитків українським силам за допомогою нещодавно запроваджених іранських безпілотників, вперше з початку війни широкомасштабно розгорнувши іноземну систему озброєння", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, полковник 92-ї механізованої бригади Родіон Кулагін розповів журналістам, що минулого тижня над позиціями української бронетанкової та артилерійської техніки на північному сході Харківської області почали з'являтися трикутні безпілотники "Shahed-136", перефарбовані в російські кольори та із нанесеною новою назвою "Герань-2". Лише в зоні бойових дій його бригади іранські безпілотники, які зазвичай літають парами, перш ніж атакувати свої цілі, знищили дві 152-мм самохідні гаубиці, дві 122-мм самохідні гаубиці, а також два бронетранспортери, розповів військовий.

Кулагін додав, що перед нинішнім широкомасштабним застосуванням безпілотників Shahed минулого місяця Росія провела випробування, завдавши удару по поставленій США 155-мм гаубиці М777. За його словами, ще один іранський безпілотник вийшов з ладу та був відновлений.

"В інших районах росіяни мають артилерійську вогневу потужність. Тут вони вже не мають цієї переваги в артилерії, і тому вони почали вдаватися до цих безпілотників", — пояснив полковник.

Незалежні експерти, які вивчали фотографії недавніх уламків безпілотника в Харківській області, дійшли висновку, що це — "Shahed-136" — це найновіша іранська розробка безпілотника з трикутним крилом.

Скотт Кріно, засновник і виконавчий директор Red Six Solutions LLC, компанії зі стратегічного консалтингу, сказав, що Shahed-136 може надати Росії "потужну противагу" високотехнологічним системам озброєння, таким як ракетні пускові установки HIMARS, які США надали Україні.

"Присутність Shahed-136 у війні в Україні, безсумнівно, змінює оперативні плани Києва. Величезний розмір поля бою в Україні ускладнює захист від Shahed-136", — сказав він.

Кріно сказав, що Shahed-136 може бути використана з великим успіхом, коли одна ракета націлена на систему радіолокації, а друга — на артилерійські гармати. За його словами, Іран також має системи захисту від перешкод, які можуть ускладнити протидію українських сил.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".

Читайте також

Ексгумація в Ізюмі, катівня у Козачій Лопані, ЗАЕС підключили до енергомережі. 207-й день війни. Онлайн

На початок