МЗС Румунії та Латвії просять своїх громадян, які знаходяться в Росії, покинути країну

МЗС Румунії та Латвії просять своїх громадян, які знаходяться в Росії, покинути країну

Оновлено
МЗС Румунії та Латвії просять своїх громадян, які знаходяться в Росії, покинути країну
Москва 28 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Міністерство закордонних справ Румунії рекомендує громадянам своєї країни, які знаходяться в Росії, покинути країну "якомога швидше", а тим, хто планує поїздки в РФ, уникати їх, якщо вони не є необхідними. В МЗС Латвії також закликали утриматися від подорожей до Росії, а в разі перебування там – виїхати з неї.

28 вересня МЗС Румунії зробило низку роз'яснень румунам, які перебувають в Росії, "в контексті недавніх подій в Російській Федерації, в тому числі в результаті оголошення 21 вересня про часткову мобілізацію", — йдеться в пресрелізі.

МЗС наполегливо рекомендує румунським громадянам уникати несуттєвих поїздок в Російську Федерацію, а тим, хто тимчасово перебуває в цій країні, якомога швидше розглянути питання про виїзд з території Російської Федерації.

Крім того, в МЗС рекомендують румунським громадянам, присутнім на території Російської Федерації, проявляти підвищену увагу, уникати місць, де присутні громадські збори або великі скупчення людей та не брати участь у проведенні можливих акцій протесту або інших демонстрацій, які можуть призвести до вуличного насильства", йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ.

"У зв'язку із загостренням міжнародної обстановки, повторний і наполегливий заклик. Закликаємо латвійських громадян не відвідувати росію, а тих, хто перебуває там, залишити її якомога швидше", — написав міністр закордонних справ Латвії Едґарс Рінкевичс у Twitter.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалисяпідпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

“Путін догрався” — віцепрем’єр Татарського уряду в екзилі про мобілізацію

В армію РФ почали прибувати непідготовлені мобілізовані — Генштаб

На початок