США закликають своїх громадян виїхати з Росії

США закликають своїх громадян виїхати з Росії

США закликають своїх громадян виїхати з Росії
Люди біля пам'ятника Леніну, Росія. Фото: Unsplash

Посольство США у Москві закликало своїх громадян не відвідувати Росію, а тих, хто зараз перебуває там, негайно виїхати.

"Громадяни США не повинні їздити до Росії, а ті, хто проживає або подорожує в Росії, повинні негайно залишити Росію, доки залишаються обмежені можливості для комерційних поїздок", — зазначає посольство у зверненні до громадян.

Там додали, що після оголошення російським урядом часткової мобілізації для війни в Україні, російська сторона може відмовити у визнанні громадянства США особам із подвійним громадянством, відмовити їм у доступі до консульської допомоги США, перешкодити їхньому виїзду з Росії та призвати осіб із подвійним громадянством на військову службу

У посольстві також попередили, що варіанти комерційних рейсів до РФ наразі вкрай обмежені та часто недоступні у короткі терміни, тому громадянам США варто скористатися сухопутними маршрутами.

"Посольство США має серйозні обмеження у своїх можливостях щодо надання допомоги громадянам США, і умови, включаючи транспортні можливості, можуть раптово стати ще більш обмеженими", — зазначили у дипломатичному відомстві.

Напередодні уряд Болгарії також закликав своїх громадян, які зараз перебувають в Росії, терміново покинути країну.

Що відомо

  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • Міністри закордонних справ Європейського Союзу погодили підготовку нових санкцій проти Росії та збільшення обсягів постачання зброї для українських військ у відповідь на мобілізацію в РФ, оголошену Володимиром Путіним.
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
На початок