Уряд Нової Зеландії розширив санкції проти Росії

Уряд Нової Зеландії розширив санкції проти Росії

Уряд Нової Зеландії розширив санкції проти Росії
Міністерка закордонних справ Нової Зеландії Нанайя Махута Фото: Getty Images

Уряд Нової Зеландії розширив санкції щодо Росії. 26 вересня міністерка закордонних справ країни Нанайя Махута оголосила, що на 19 нових "членів найближчого оточення Путіна" будуть накладені фінансові санкції та обмеження на поїздки.

Про це пише Australian Associated Press.

"Україна ясно дала зрозуміти, що найважливіша дія, яку ми можемо зробити, щоб допомогти їм, — це наші чинні санкції та підтримка їх під час конфлікту, що ми і продовжуємо робити", — сказала глава МЗС.

Санкції поширюються приблизно на 1000 осіб.

Раніше член парламенту Нової Зеландії та лідер опозиції Крістофер Луксон заявив, що з країни також необхідно вислати російського посла.

"Здається неприйнятним мати тут посла, в той час як на Україні відбуваються ці звірства", — заявив він.

Однак, прем'єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн відмовилася це зробити, заявивши, що це "одна з найменш значущих дій", які вона могла б зробити для України.

Міністр оборони Нової Зеландії Пені Хенаре заявив, що Нова Зеландія готова надати Україні подальшу летальну допомогу, якщо потреби України будуть відповідати запасам Нової Зеландії. Наразі Україна отримала від Нової Зеландії: 1066 бронежилетів, 473 шоломи, 571 камуфляжний жилет та ремені безпеки.

Що відомо

  • В серпні Нова Зеландія направила 120 військовослужбовців Новозеландських сил оборони до Великої Британії для допомоги у навчанні українських військових. Це доповнює 30 військовослужбовців, направлених у травні для навчання українських військових управлінню артилерією. Зазначається, що тренування бійців ЗСУ є частиною низки дій новозеландського уряду, яка включає фінансову підтримку на суму понад 40 мільйонів доларів та запровадження санкцій щодо 840 фізичних та юридичних осіб.
  • У березні уряд Нової Зеландії запровадив пакет санкцій проти провідних російських посадовців, зокрема президента Росії Володимира Путіна, прем’єр-міністра Михайла Мішустіна, міністра закордонних справ Сергія Лаврова та міністра оборони Сергія Шойгу.

Читайте також

Нова Зеландія запровадила санкції проти Путіна та інших російських посадовців

Військові Нової Зеландії тренуватимуть бійців ЗСУ

Нова Зеландія обіцяє більше інструкторів для навчання українських військових

На початок