Прем'єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що її країна направить до Сполученого Королівства додатково 30 військовослужбовців для підтримки навчання збройних сил України.
Про це повідомляє CNN.
"Солдати будуть розміщені у Сполученому Королівстві до кінця липня", — сказала Ардерн.
Вона додала, що українських солдатів навчатимуть користуватись легкою гарматою L-119.
Війська, навчальні боєприпаси та додаткове обладнання, включно із системами прицілювання, будуть транспортуватися повітрям. Це питання координуватиме британська сторона.
Раніше радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що російські спроби зірвати постачання американської зброї до України приречені на невдачу.
Що відомо
- 26 квітня на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони 40 країн, метою якої було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
- Як заявила після зустрічі тодішня речниця Білого дому Джен Псакі, понад 30 країн зголосилися виділити більш як п’ять мільярдів доларів для надання військової допомоги Україні в її протистоянні з Росією.
- Президент Володимир Зеленський повідомив про проведення найближчим часом другої зустрічі Контактної групи з оборони України, ініційованої Міністерством оборони США.
- 9 травня президент США Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Цей законодавчий акт має спростити надання великих обсягів зброї Україні.
- 19 травня Сенат Сполучених Штатів Америки підтримав виділення Україні пакету допомоги у розмірі 40 мільярдів доларів; тепер цей закон ще має підписати президент Джо Байден. Тоді ж державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна отримує додаткове озброєння на суму до 100 мільйонів доларів.
- За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 89. Текстовий онлайн
Війна і російська пропаганда. Розбираємо історичні міфи з промови Путіна
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!