Віцепрезидентка США Камала Гарріс відвідає демілітаризовану зону між Північною і Південною Кореєю

Віцепрезидентка США Камала Гарріс відвідає демілітаризовану зону між Північною і Південною Кореєю

Віцепрезидентка США Камала Гарріс відвідає демілітаризовану зону між Північною і Південною Кореєю
Віцепрезидентка США Камала Гарріс прибуває до Японії 26 вересня, Фусса, Токіо. Фото: Getty Images

Віцепрезидентка США Камала Гарріс відвідає демілітаризовану зону, що розділяє Північну та Південну Кореї, 29 вересня.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційних осіб США і Південної Кореї.

Візит відбудеться через кілька днів після того, як Північна Корея випустила балістичну ракету в бік моря й на тлі побоювань щодо можливого ядерного випробування, оскільки спроби адміністрації Байдена налагодити контакт з північнокорейським лідером Кім Чен Ином провалилися, — пише видання.

Візит Гарріс публічно підтвердив прем'єр-міністр Південної Кореї Хан Дак Су під час зустрічі з віцепрезидентом США в Токіо, а пізніше його підтвердили й американські чиновники, хоча сама Гарріс про візит офіційно не оголосила. На цей час віцепрезидентка США очолює президентську делегацію США на похороні колишнього прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе.

За інформацією анонімного джерела видання, Гарріс приїде у демілітаризовану зону, зустрінеться з військовослужбовцями, отримає оперативну інформацію від командування США, обговорить "спільні жертви американських та південнокорейських солдатів й підтвердить "залізну" прихильність до безпеки Південної Кореї".

Кілька колишніх президентів США і сам Байден до того, як стати президентом, відвідали демілітаризовану зону. Колишній президент США Дональд Трамп став першим, хто зустрівся там з північнокорейським лідером у червні 2019 року в рамках своєї безуспішної спроби переконати Кіма Чен Ина відмовитися від ядерної програми.

Демілітаризовану зону часто називають останнім рубежем "холодної війни" в світі, і вона існує з того часу, як Корейська війна 1950-53 років закінчилася перемир'ям, а не мирним договором.

25 вересня Північна Корея випустила балістичну ракету в бік моря біля свого східного узбережжя, напередодні запланованих військових навчань південнокорейських і американських сил із залученням авіаносця та візиту в регіон віцепрезидентки США Камали Гарріс.

Читайте також

КНДР випустила балістичну ракету напередодні візиту в регіон віце-президентки США

КНДР може готувати запуск ракети з підводного човна — Reuters

На початок