В Дніпрі переселенці з Луганщини вийшли на акцію проти незаконного референдуму

В Дніпрі переселенці з Луганщини вийшли на акцію проти незаконного референдуму

В Дніпрі переселенці з Луганщини вийшли на акцію проти незаконного референдуму
Суспільне

26 вересня до акції проти незаконного референдуму долучились жителі Сєвєродонецької, Рубіжанської та Кремінської громад, які наразі живуть у Дніпрі. Зібрались біля гуманітарного штабу. Кажуть, хочуть нагадати: Луганщина була, є та буде Україною.

"Росія – країна терорист", "Референдум – білет в один кінець". З такими плакатами переселенці з Луганщини вийшли на акцію проти незаконного референдуму. Ігор прийшов з донечкою, якій ще немає й двох місяців. Батько двох дітей каже: їхнє майбутнє бачить тільки в Україні.

"Це псевдореферендум, який ніхто не підтримує, жодна влада. Я думаю, я впевнений, що нам краще жити в Україні, під українським прапором, з нашим менталітетом, з нашими звичаями, з нашою культурою. Ми ніколи не будемо однакові з "руським миром". Місто зруйноване, в місті немає інфраструктури, жодних робіт там не проводять", - розповідає Суспільному переселенець з Сєвєродонецька Ігор Ботвіна.

В Дніпрі переселенці з Луганщини вийшли на акцію проти незаконного референдуму
Переселенці з Луганщини вийшли на акцію проти незаконного референдуму. Суспільне

На акцію прийшли понад два десятки людей.

"Псевдореферендум - це взагалі незаконне дійство, можна так сказати, російської федерації. Яка незаконно вторглася на територію нашої рідної України й насильним шляхом хоче приєднати наші території до себе. Мабуть, наші території, народ їм і не потрібний, а потрібна "сіра зона", - говорить переселенка з Кремінної Людмила Заморена.

Співорганізаторка акції Тетяна Грачова каже: до прикладу, із Сєвєродонецька виїхали 120 тисяч людей, лишились близько 10 тисяч.

"Сєвєродонецьк, Луганщина, Рубіжне, всі міста, які зараз під окупацією, це українські міста. Ми не визнаємо цього цирку, того референдуму, якій вони проводять. Нам відомо, що ті, хто залишився, використовують наші прізвища і голосують замість нас", - каже Тетяна Грачова.

Незаконні референдуми про приєднання до РФ на окупованих територіях проходять з 23 по 27 жовтня. Як розповів начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, про жодну таємницю волевиявлення там не йдеться, люди голосують на вулицях, а по квартирах представники так званих виборчих комісій ходять з озброєними російськими військовими.

Що відомо

  • Окупанти звинувачують українців у ракетному обстрілі "виборчої дільниці" в Рубіжному
  • В окупованому Щасті невідомі підпалили "виборчу дільницю".
  • У Маріуполі людей заманюють до участі у псевдореферендумі питною водою
  • В окупованому Алчевську зафіксували найвищу явку на псевдореферендум
  • Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях
  • "Референдум" не завадить підняти над містами Луганщини український прапор
  • Під час референдуму людям видають російський паспорт та повістку до військкомату

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок