Сприяли проведенню псевдореферендуму: на Херсонщині поліція встановила особи понад 150 колаборантів

Сприяли проведенню псевдореферендуму: на Херсонщині поліція встановила особи понад 150 колаборантів

Сприяли проведенню псевдореферендуму: на Херсонщині поліція встановила особи понад 150 колаборантів
Чоловіки, які прийшли на псевдореферендум на дільницю у морському порту у Херсоні, 23 вересня 2022 р. Фото:Скрін відео росЗМІ

Поліція Херсонської області встановила особи понад 150 колаборантів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою та сприяли проведенню на території Херсонської області так званого "референдуму" про вступ до Росії.

"У Херсоні поліцейські встановили особи 72-х членів ДВК та ТВК з-поміж місцевих жителів, які добровільно обійняли посади так званих "голів виборчих дільниць, їх заступників та членів виборчих комісій". У Чорнобаївці встановили особи 14 колаборантів, які сприяли проведенню "референдуму", - йдеться у повідомленні.

Також у місті Каховка та Каховському районі 28 місцевих жителів добровільно зайняли посади так званих голів виборчих дільниць, їх заступників та членів виборчих комісій. А місцева колаборантка, яка керує комунальним підприємством, змушує працівників комунальної служби голосувати на "референдумі". У разі відмови зрадниця погрожує людям звільненням з роботи.

За даними поліції у Скадовську 15 членів ДВК та ТВК з-поміж місцевих жителів співпрацюють з окупаційною владою та добровільно зайняли посади "голів виборчих дільниць, їх заступників та членів виборчих комісій".

У місті Генічеськ та Генічеському районі поліція встановила особи 22-х місцевих зрадників – членів ДВК та ТВК.

За усіма фактами поліція відкрила кримінальні провадження за статтями"Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" Кримінального кодексу України та "Колабораційна діяльність" КК України.

Що відомо:

  • З 23 по 27 вересня окупанти проводять псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
  • Херсонська міська рада звернулася до херсонців з проханням бути обережними і залишатися вдома під час проведення псевдореферендуму та оприлюднила номери гарячих ліній для звернень громадян у випадку небезпеки.
  • Окупаційна влада озвучила цифри явки у перший день на так званих "референдумах" щодо приєднання до Росії тимчасово окупованих територій Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя. Заявляється, що у так званій "ДНР" явка склала 23,64%; в "ЛНР" — 21,97%; у Херсонській області — 15,31%; у Запорізькій області — 20,52%.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок