На Полтавщині розпочали пробні запуски котелень

На Полтавщині розпочали пробні запуски котелень

Доповнено
На Полтавщині розпочали пробні запуски котелень
фото: Суспільне Полтава

У майже 90 котельнях обласного підприємства "Полтаватеплоенерго" почалися пробні запуски. Це у Полтаві, а також Котельві, Решетилівці, Машівці та Карлівці, розповіла Суспільному речниця установи Інна Куліш. За її словами, такі роботи проводять для того, аби перевірити готовність до роботи в опалювальний сезон та уникнути аварійних ситуацій.

У багатоповерхівці на вулиці Європейській у Полтаві проживає Валентина Машковська. Жінка чекає, коли увімкнуть опалення. Нині у її квартирі 17 градусів тепла.

"Буде холодно в квартирі. Буде, принаймні, я так думаю, 13-14 (градусів – ред.) може бути, якщо надворі +2", — каже жителька Полтави Валентина Машковська.

У котельнях "Полтаватеплоенерго" почалися пробні запуски
Котельня у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Цей та ще 10 будинків, лікарню та школу опалює одна з міських котелень обласного підприємства "Полтаватеплоенерго". Від 26 вересня у них починаються пробні запуски.

Пробні запуски у котельнях роблять для того, щоб перевірити їхню готовність до роботи в опалювальний сезон.

"Фахівці "Полтаватеплоенерго" згідно графіку перевіряють заповнення системи теплопостачання водою, відповідні балансоутримувачі житлових будинків – КП "ЖЕО №2" і інші ОСББ – перевіряють свої системи внутрішньобудинкові. Таким чином, по результатах пробних топок, якщо є якісь негаразди, то у нас залишається і в балансоутримувача час на їх усунення", — говорить начальник теплового району №4 підприємства "Полтаватеплоенерго" Вадим Старов.

У котельнях "Полтаватеплоенерго" почалися пробні запуски
Котельня у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

Пробні запуски 78 котелень у Полтаві триватимуть до 30 вересня.

Також 26 вересня перевірки почалися у Карлівці та Решетилівці. Пробні запуски котелень у цих населених пунктах, а також у Машівці та Котельві проводитимуть протягом тижня, розповіла Суспільному речниця підприємства "Полтаватеплоенерго" Інна Куліш.

Пробним пускам котелень передував ремонт. Цьогоріч на це витратили понад 30 мільйонів гривень підприємства, додає Інна Куліш.

У котельнях "Полтаватеплоенерго" почалися пробні запуски
Котельня "Полтаватеплоенерго". фото: Суспільне Полтава

"За цей період у всіх котельнях підприємства були проведені ремонтні роботи устаткування, насосів, котлів. Були проведені гідравлічні випробування на теплових мережах підприємства – це трубопровід, по якому йде теплоносій", — розповідає речниця підприємства "Полтаватеплоенерго" Інна Куліш.

За словами Інни Куліш, тепло до квартир подають тоді, коли середньодобова температура протягом трьох днів нижче, ніж 8 градусів тепла. При цьому рішення ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Що відомо:

  • Торік пробні запуски котелень «Полтаватеплоенерго» тривали з 27 вересня до 1 жовтня.
  • Згідно із правилами надання послуг із централізованого опалення, тепло до квартир подають тоді, коли середньодобова температура протягом трьох днів нижче, ніж 8 градусів тепла. Рішення ухвалюють органи місцевого самоврядування.
  • Торік у Полтаві розпочали опалювальний сезон 22 жовтня 2021-го року, а завершили – 6 квітня 2022-го року.

Читайте також:

Майже 100 мільйонів гривень: на Полтавщині котельні готують до опалювального сезону

На початок