Майже 100 мільйонів гривень: на Полтавщині котельні готують до опалювального сезону

Майже 100 мільйонів гривень: на Полтавщині котельні готують до опалювального сезону

Майже 100 мільйонів гривень: на Полтавщині котельні готують до опалювального сезону
Фото: Суспільне Полтава

Майже 100 мільйонів гривень витратили на підготовку котелень до початку опалювального сезону на Полтавщині. Про це Суспільному розповів керівник обласного департаменту житлово-комунального господарства Едуард Рева. Нині до роботи готові 146 котелень, це майже 82% від загальної кількості. Завершити підготовку планують до 1 жовтня.

Одну із котелень Полтави до опалювального періоду готували на початку червня. Замінили димову трубу, каже майстер Богдан Кеблеш.

Майже 100 мільйонів гривень: на Полтавщині котельні готують до опалювального сезону
На Полтавщині котельні готують до опалювального сезону. Фото: Суспільне Полтава

"Потрібно було демонтувати стару трубу, демонтувати старий фундамент. Потім все це відновити у зворотньому порядку. До того ж ця труба секційна, її потрібно було скласти, а потім уже встановлювати за один раз", — каже майстер другого теплового району "Полтаватеплоенерго" Богдан Кеблеш.

Котельня обслуговує один з мікрорайонів Полтави. Гарячої води у помешканнях не було понад два місяці, каже Ніна Сердюк. Та про ремонт місцевих жителів сповістили завчасно.

"Ми знали, що гарячої води не буде упродовж кількох місяців. Але всі з розумінням це зустріли і кожен по-своєму це сприйняв. Хто почав купляти бойлери, хтось грів воду зранку і ввечері. Ми гріли (воду – ред.), тому що бойлера в нас немає, вирішили не ставити. Подумали, що це така короткочасна проблема", — говорить жителька Полтави Ніна Сердюк.

Майже 100 мільйонів гривень: на Полтавщині котельні готують до опалювального сезону
Котельні готують до опалювального сезону. Фото: Суспільне Полтава

Технічний директор «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко говорить, нині на підготовку котелень, які обслуговує підприємство, витратили понад 30 мільйонів гривень. Це, зокрема, гроші установи.

"Якщо казати про об’єкти реконструкції, то в цьому році ми виконуємо реконструкції котельні по вулиці Квітуча, 6 (у Полтаві – ред.). От на реконструкцію цієї котельні були кошти виділені як з обласного бюджету, так і з бюджету міста Полтава.Також за кошти обласного бюджету профінансовано початок реконструкції котельні по вулиці Дмитрієва, 7А (у Полтаві – ред.), який буде закінчено в наступному році", — говорить технічний директор підприємства "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко.

Відключати котельні для підготовки їх до нового опалювального сезону підприємство «Полтаватеплоенерго» розпочало від середини квітня. Нині із 91-ї котельні підготували та відремонтували 84. Це 92% від загальної кількості. Крім Полтави, це робили у Карлівці, Машівці, Котельві та Решетилівці. Там підприємство також надає послуги.

Корективи у роботу внесла війна, говорить Володимир Пасічко.

Майже всі роботи, які ми планували на початку року, в півтора рази, як мінімум, збільшилась вартість матеріалів. Також суттєво збільшились строки поставки необхідних матеріалів. Для прикладу, на вулиці Миколи Дмитрієва, 7К, вимушені перенести закінчення реконструкції на наступний рік, тому що котли прийшли лише в серпні", — говорить технічний директор підприємства "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко.

Майже 100 мільйонів гривень: на Полтавщині котельні готують до опалювального сезону
Майже 100 мільйонів гривень: на Полтавщині котельні готують до опалювального сезону. Фото: Суспільне Полтава

Загалом у регіоні до роботи в опалювальний період мають підготувати 179 котелень. Нині готові 146. Ще на 33 котельнях підготовка триває, розповів Едуард Рева.

"На підготовку до опалювального сезону було витрачено майже 100 мільйонів гривень. У більшій частині це кошти підприємств, але і деякі громади теж виділяли свої гроші. Будуть і з обласного бюджету поповнення, бо на сьогодні є деякі вузькі моменти, які пов’язані із критичною інфраструктурою. Передбачено близько 100 мільйонів (гривень – ред.) з обласного бюджету з резервного фонду", — каже директор департаменту ЖКГ Полтавщини Едуард Рева.

За словами Едуарда Реви, завершити підготовку до опалювального сезону в області планують до 1 жовтня.

На початок