NASAMS ще не прибули в Україну — Никифоров

NASAMS ще не прибули в Україну — Никифоров

Ексклюзивно
NASAMS ще не прибули в Україну — Никифоров
. Фото: офіційний сайт корпорації Kongsberg

Україна отримала від Сполучених Штатів Америки згоду на передачу українській стороні зенітно-ракетних систем NASAMS для оборони повітряного простору України. Самі системи до України ще не прибули. Про це речник президента Сергій Никифоров розповів у коментарі Суспільному.

“Отримали рішення, отримали згоду, а самі NASAMS фізично ще не надійшли”, — сказав Никифоров.

Напередодні на сайті CBS News оприлюднили інтерв’ю з президентом України Володимиром Зеленським. У ньому він, зокрема, подякував президенту США Джозефу Байдену і американському Конгресу за надану військову допомогу, серед якої — NASAMS.

“Нам абсолютно потрібно, щоб Сполучені Штати продемонстрували лідерство і передали Україні системи ППО. Я хочу подякувати президенту Байдену за позитивне рішення, яке вже було прийнято. І Конгресу США”, — сказав президент, говорячи про рішення надати Україні системи ППО NASAMS.

16 вересня речник міністерства оборони США Патрік Райдер повідомив, що перші дві батареї зенітно-ракетних комплексів NASAMS передадуть Україні протягом наступних двох місяців.

Раніше у Пентагоні повідомляли, що Сполучені Штати уклали з Україною контракт, який передбачає передачу ЗСУ у 2024 році двох систем протиповітряної оборони NASAMS.

NASAMS — це абревіатура від Norwegian Advanced Surface to Air Missile System. Розробка одного з гігантів світової оборонної промисловості норвезької технологічної групи Kongsberg та американської компанії Raytheon. Перше покоління цих систем представили в 1998-му. Відтоді систему декілька разів вдосконалювали. Останню модифікацію — ЗРК NASAMS III — представили в 2019 році.

Одна пускова установка NASAMS — це 6 ракет. Виробник заявляє, що батарея (а це 9 або 12 установок) може за 12 секунд випустити всі 54 або 72 ракети. Також до батареї входять 3D-радари (AN/TPQ-64), які виробляє американська компанія Raytheon, кілька допоміжних сенсорів, командний пункт управління вогнем.

Читайте також

Захист президентів США. Що таке NASAMS

Європа скоротила військову допомогу Україні — Ukraine Support Tracker

Щоб зупинити росіян, Україні потрібно стільки ж зброї, скільки вона вже отримала — аналітик Том Купер

MLRS та HIMARS: які реактивні системи залпового вогню надають Україні союзники

"Унікальність нашої ППО — в людях": У Повітряних силах розповіли, як захищають українське небо

На початок