Щоб зупинити росіян, Україні потрібно стільки ж зброї, скільки вона вже отримала — аналітик Том Купер

Щоб зупинити росіян, Україні потрібно стільки ж зброї, скільки вона вже отримала — аналітик Том Купер

Ексклюзивно
Щоб зупинити росіян, Україні потрібно стільки ж зброї, скільки вона вже отримала — аналітик Том Купер
. Українські військові під час навчання. Фото: УНІАН

Україна отримала приблизно чверть того, що, за словами її офіційних представників, їй потрібно для перемоги у війні.

Про це в інтерв'ю Суспільному розповів австрійський аналітик Том Купер. Повну версію — читайте тут.

"З моєї точки зору, ви все ще маєте занадто мало західної зброї. Я вважаю, що необхідно ще приблизно стільки ж, скільки ви вже отримали, щоб остаточно зупинити росіян", — сказав аналітик.

За його словами, існує ще одна проблема. Вона полягає в тому, що велика кількість західної зброї ніколи раніше не розгорталася в такій "масштабній та інтенсивній" війні, тому деякі зразки мають “дитячі хвороби”.

"Ви отримуєте нову систему, привозите її на поле бою, все нормально, а потім тестуєте у бою і раптом виникають проблеми. Як, наприклад з Panzerhaubitze 2000. Система перезаряджання перегрівається або виходить з ладу після того, як ви відстрілюєте більше ніж 100 снарядів на день. А 100 снарядів на артилерійську установку в день для цілей України — це просто занадто мало", — розповів Купер.

За його словами, Україні треба дуже інтенсивно застосовувати артилерію: випустити 150, 200, 300 снарядів. Купер говорить, що це швидко зношує обладнання.

"Я не певен, але наразі в Україні приблизно 8-18 Panzerhaubitze 2000 і принаймні половина з них уже на ремонті або його потребує", — зазначив він.

Австрійський аналітик також розповів, що українці пріоритизують напрямки, де застосовувати зброю, наприклад на окремих ділянках на Херсонщині. Він також сподівається, що завдяки цьому Україна зможе повернути Херсон у найближчі місяць-два. Водночас він наголошує, що зброї все одно замало, і вона надходить занадто повільно.

Читайте також: "Росія не зможе утримувати території, які захопила" — аналітик Том Купер про бої на Донбасі й контрнаступ на Херсонщині

"Це насправді абсурдна ситуація. Половина Заходу скаржиться на постачання російського газу, чи відсутність постачання, чи недостатнє постачання, але нікому не приходить в голову подумати: “Як щодо того, щоб перемогти Путіна до зими, і ситуація вирішиться сама собою. Якщо допомогти українцям вивести російські війська з країни, повернутися на лінію з 2014-2015 років і сказати Путіну: ви тепер на стартовій лінії і зараз ми можемо говорити про зняття санкцій в обмін на поставки газу за минулорічними контрактами”, — сказав Купер і додав, що на Заході до цієї думки ніхто не приходить.

Він наголосив, що "на війні немає часу і треба швидко досягати своїх цілей, оскільки ні в кого немає 20 років, щоб її вести".

Що відомо

  • 1 серпня німецькі реактивні системи залпового вогню MARS II вже прибули в Україну. Про свій намір передати реактивні системи Німеччина оголосила ще на початку червня. Також на передову дійшли додаткові РСЗВ HIMARS з США

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок