Європа скоротила військову допомогу Україні — Ukraine Support Tracker

Європа скоротила військову допомогу Україні — Ukraine Support Tracker

Європа скоротила військову допомогу Україні — Ukraine Support Tracker
. Бухарест, Румунія. 17 серпня 2022 року. Фото: Андрій Пунговський/ Bloomberg / Getty Images

Потік нової міжнародної допомоги для України вичерпався в липні. Жодна велика країна ЄС, така як Німеччина, Франція чи Італія, не взяла на себе нових значних зобов'язань.

Такого висновку дійшли аналітики Кільського інституту світової економіки, які відстежують кількість допомоги в моніторингу Ukraine Support Tracker.

Аналітики повідомили, що військова допомога Україні з боку європейських держав, насамперед найбільших, впала майже до нуля: "Потік нової міжнародної підтримки для України вичерпався в липні. Жодна велика країна ЄС як-то Німеччина, Франція чи Італія не дала значних нових обіцянок. Проте розрив між виділеною та виплаченою допомогою скоротився", — йдеться у дослідженні, оприлюдненому 18 серпня.

"У липні країни-донори майже не надавали нову допомогу, але надали частину вже обіцяної підтримки, як-от системи озброєнь", — заявив керівник групи, яка готує Ukraine Support Tracker Крістоф Требеш. Зокрема, Німеччина не оголосила про будь-яку подальшу військову підтримку, хоча передала Україні значну військову допомогу, яку обіцяла раніше.

В липні Україна отримала нових обіцянок підтримки лише на суму близько 1,5 мільярда євро. Це різке зниження у порівнянні з квітнем-травнем. Загалом трекер зараз фіксує зобов’язання на 84,2 мільярда євро.

Загалом, країни-лідери з військової підтримки — це США та Великобританія. Значний обсяг допомоги надійшов від Канади, Польщі та Німеччини. А от інші великі країни, такі як Франція, Іспанія чи Італія, поки що надали дуже мало підтримки або залишаються дуже непрозорими щодо своєї допомоги, — зауважує Требеш.

Трекер Ukraine Support Tracker спостерігає за переліком військової, фінансової та гуманітарної допомоги, обіцяної Україні з 24 січня 2022 року. Він охоплює 40 країн, зокрема країни ЄС, інших членів G7, а також Австралію, Південну Корею, Туреччину, Норвегію, Нову Зеландію, Швейцарію, Китай, Тайвань та Індію. Інституції ЄС включені у список, як окремий донор. Трекер містить список зобов’язань між урядами. Приватні пожертви або пожертви від міжнародних організацій, таких як МВФ, не включені до основної бази даних.

Напередодні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що Норвегія та США нададуть нову військову допомогу для України.

Читайте також

Щоб зупинити росіян, Україні потрібно стільки ж зброї, скільки вона вже отримала — аналітик Том Купер

MLRS та HIMARS: які реактивні системи залпового вогню надають Україні союзники

На початок