"Будуть тяжкі наслідки": Столтенберг відповів на ядерний шантаж Росії

"Будуть тяжкі наслідки": Столтенберг відповів на ядерний шантаж Росії

"Будуть тяжкі наслідки": Столтенберг відповів на ядерний шантаж Росії
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі 9 вересня, фото: AP

Росії відомо про "тяжкі наслідки", які настануть у разі застосування нею ядерної зброї в Україні. Про це в інтерв'ю CNN заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Вони знають, що будуть тяжкі наслідки. Я не буду ретельно розповідати про те, як саме ми відреагуємо. Це залежатиме від того, яку саме зброю масового ураження вони можуть використати", – зазначив генсек НАТО.

За словами Столтенберга, заяви Путіна є нерозсудливими і посилюють напруження.

"Річ у тім, що ймовірність будь-якого використання ядерної зброї досі низька, але потенційні наслідки цього є настільки великими, що ми, відповідно, маємо сприймати це (погрози, – ред.) серйозно. І риторика, погрози, які Путін знову й знову висуває, посилюють напруження, є небезпечними й бездумними", – зазначив він.

Що відомо

  • Президент Росії Володимир Путін у відеозверненні оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Він повідомив, що указ вже підписаний і мобілізація починається з 21 вересня. Крім цього він заявив про підтримку "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України, а також "попередив Захід про використання всіх можливих засобів для збереження територіальної цілісності РФ".
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО".

Читайте також

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

"Тривожна ескалація". Як у світі реагують на останні заяви Путіна про війну в Україні

Вибір редакції

На початок