На Тернопільщині прощаються із загиблими військовослужбовцями. У громадах оголосили жалобні дні.
У Чортківській громаді прощаються із двома загиблими на російсько-українській війні військовослужбовцями Василем Жибчуком та Романом Холодюком
Василь Жибчук – командир бойової машини механізованого батальйону, молодший сержант, призваний на військову службу 24 лютого. Загинув у бою 14 вересня у місті Лисичанськ.

Військовий родом із міста Маріуполь, де досі в окупації перебуває його матір. Сестра із дітьми, тікаючи від війни, знайшла прихисток у Чорткові.

Роман Холодюк – солдат, водій аеромобільного батальйону військової частини А2120, загинув 14 вересня під час виконання бойового завдання на Донеччині. Отримав вогнепальне осколкове поранення, несумісне з життям. Чоловік з перших днів війни пішов добровольцем. Служив у Чорткові. Холодюка Романа хоронитимуть у селі Горішня Вигнанка.

У Байковецькій громаді на Тернопільщині оголосили дводенну жалобу.
У Романовому Селі цієї громади попрощалися з військовослужбовцем Тарасом Ленем. Він був командиром взводу третьої гірської штурмової роти. Загинув на Київщині під час виконання бойового завдання. Від березня його вважали зниклим безвісти. Про це розповіла начальниця пресслужби обласного терцентру комплектування Олена Величанська.

Віддати останню шану героєві прийшли його рідні, бойові побратими, односельчани. Труну з тілом військовослужбовця покрили національним прапором України. Грамоту пошани і скорботи вручив матері підполковник Віталій Бобчук. Після цього траурна колона вирушила до місцевого храму.

Провести героя в останню путь приїхав заступник начальника військового підрозділу, у якому служив Тарас Лень, Віктор Попелюк.
"Тарас прийшов молодим офіцером зовсім недавно. Показав себе енергійним хлопчиною. Зовсім юний, подавав великі надії. 24 лютого почалося повномасштабне вторгнення. Так сталося, що противник застосував авіацію і його група загинула майже у повному складі. Це сталося в березні, але, оскільки були бойові дії в тому районі, то лише недавно провели ексгумацію, днк-експертизу останків, і він був ідентифікований. Тобто, зі списків безвісти пропалих він перейшов у списки загиблих".
Попрощатися з бійцем приїхала Юлія Ізюмська. Вона навчалася з Тарасом Ленем в 11 школі Тернополя. Каже, спілкувалася з хлопцем незадовго до його зникнення.

"Я не знаю більше такої людини. Він був максимально добрий. Максимально відважний. Він нічого не боявся. Він нам розказував, що там за кілька метрів був від окупантів, але розумів, що це його робота, що йому треба туди їхати знову. В останні рази, коли я з ним спілкувалася по телефону, він мені сказав: "Ми там жаримо їх, як шкварки", але голос тоді був дуже сумний. І за пару днів він просто зник зі зв’язку", – говорить дівчина.
Хрещений батько військовослужбовця Василь Бондар розповідає, хлопець хотів стати військовим, як і його тато.
"Він пішов вчитися в Коропець. Після школи пішов у воєнне училище. Потім вступив у ліцей. Після ліцею пішов в АТО. І після АТО він звільнився, але за два місяці почалася війна. Відчуваю біль тяжкий, бо він – мій похресник. Я йому мав на весілля спекти коровай... Я йому спік, на весіллі мав роздаватися цей коровай, а не на цвинтарі".

Поховали Тараса Леня в рідному Романовому селі. У нього залишилися батьки та старший брат.

В місті Бучач зустріли тіло загиблого військовослужбовця Степана Березніцького. 33-річний військовослужбовець загинув 11 вересня на Донеччині. У чоловіка залишилась мати, дружина, син і донька. Похорони відбудуться у селі Джурин.

У Зборівській територіальній громаді оголосили День жалоби за загиблим Степаном Головацьким. Він був жителем села Корчунок. 49-річний соловік загинув під час виконання бойового завдання. У 2009 році Сергій закінчив Золочівський коледж Львівського національного аграрного університету. З 2002 року працював у коледжі майстром виробничого навчання. 9 березня був мобілізований до лав ЗСУ. У загиблого залишились два сини Роман та Назар, сестри та брат.

Читайте також
- На Тернопільщині прощаються із загиблими військовослужбовцями