Лілу45: "В моїх піснях можна побачити мою максимально чесну поранену душу"

Лілу45: "В моїх піснях можна побачити мою максимально чесну поранену душу"

Лілу45: "В моїх піснях можна побачити мою максимально чесну поранену душу"
Eliz Kulakovskaya

В музичній спільноті ще не вщухли пристрасті навколо нового альбому Лілу45 "Коли сонце сідає за схил", як співачка видала найновіший реліз – "Труднощі перекладу". Технічно це підбірка кращих пісень, але є один нюанс: для цього альбому зірка TikTok перезаписала українською свої найвідоміші російськомовні треки різних років. І судячи з реакції фанів – не дарма.

З якими складнощами довелося зустрітися їй у роботі над платівкою, як відбулася "українізація" сенсів і чого чекати від Лілу45 надалі – про все це вона розповіла Ксенії Івась в ефірі шоу "Вікенд Нової Музики" на "Радіо Промінь".

Багато артистів, які раніше співали російською, зараз співають українською. Я часто запитую – яка доля ваших російськомовних пісень і чи будете їх перекладати? Зазвичай вони відповідають – ні, навіщо копирсатися в минулому. Але ти переклала обрані російськомовні треки українською.

У мене ще один альбом лежить невиданий. Він також російськомовний. Я вчора вже перекладала першу пісню з нього. Він мені подобається музично, і мені здається, що кілька пісень з нього я перекладу і все ж презентую. Люди ж не знають, що вони спочатку були написані російською!

Ми ще не починали роботу над четвертим альбомом. Але я сподіваюся, скоро почнемо. В мене вже записані акустичні демки, і я хочу щось із ними вже робити.

Лілу45
Лілу45. Eliz Kulakovskaya

Минулого разу у нашому шоу ти розповідала, що не довіряєш аранжування іншим композиторам, тому пишеш все сама в гараж-бенді. А зараз тобі хтось допомагав чи ти впоралася самотужки?

Історія – крінж! У нас був саундпродюсер Максим, він класно звів альбом "Коли сонце сідає за схил". Ми запитали слухачів, чи хочуть вони, щоби ми переклали російськомовні пісні українською. Отримали позитивний відгук і зрозуміли, що то треба зробити. Ми записали вокал, виклали в мережу, зібрали багато переглядів. Їдемо назад – я кажу, як було класно, ми аж п’ять пісень записали! А наступного дня він нам телефонує і каже: "Мені Бог сказав, що нам з вами "нє па путі" ...

І ми залишаємося з диском, сидимо з моїм продюсером, зводимо їх самі в гараж-бенді. А аранжування – це ж складна справа. Написати музику – це одне, а от визвучити її... Я навіть викладала відео – що робити, коли твій саундпродюсер кинув тебе перед релізом альбому. Врешті-решт мій друг зробив нам мастерінг, але це не те, чого би мені хотілося.

У шоу "Селекція" ти розповідала, що в піснях змінився не тільки текст, але й сенс. Ти відчуваєш себе інакше у цих піснях?

Я боялася, коли перекладала, що він занадто міниться. Але не скажу, що відбулися прямо кардинальні зміни. Деякі пісні українською мені навіть набагато більше подобаються. Для мене вони заграли новим життям.

Я не хочу бути відмінницею для себе або для суспільства. Я навчилася жити вільно від чиєїсь думки – писати про що хочу, любити кого хочу, і мене це влаштовує.

Нещодавно в Інстаграмі ти опублікувала пост, в якому зізналася, що не любиш період напередодні свого дня народження: "сьогоднішня я сама собі не подобаюсь, а завтрашню себе я взагалі боюсь". А от про свої минулі альбоми ти кажеш, що вони тобі до душі. Як так сталося, що пісні тобі подобаються, а ти сама собі ні?

Мої пісні перегукуються зі мною особистісно, і в них можна побачити мою максимально чесну поранену душу. А в житті ти збираєш себе до купи. Я взагалі оптимістка і намагаюся звертати увагу на хороші речі. А в піснях це момент очищення, депресії, коли ти сама з собою в максимально відкритому стані. Але травми з’являються не лише в дитинстві, а протягом всього життя. Будеш жити та інколи страждати. Можна навчитися цим керувати, але від себе не втечеш.

Так, може, лишатися неідеальною? Ідеальною бути нудно?

Це ж питання не про ідеальність, а про кращу версію себе. Я не насилую себе. Я не хочу бути відмінницею для себе або для суспільства. Я навчилася жити вільно від чиєїсь думки – писати про що хочу, любити кого хочу, і мене це влаштовує. Світ мене не муштрує. Через те, що мені однаково, чого там хоче світ.

А людям, які поруч з тобою – їм із тобою легко?

Так. Вони мене дуже люблять, тому що я люблю людей. Я мало людей пускаю у своє життя. Я не хочу всім подобатися й відкривати душу. Не хочу розповідати про своє дитинство. Я коли зараз дивлюся на ту маленьку дівчинку, думаю – ну як можна було бути такою доброю? Бо коли ти дорослішаєш – починаєш обережніше до всього ставитися.

Редакторки текстової версії – Світлана Берестовська і Міла Кравчук

Слухайте епізод подкасту “Вікенд Нової Музики” з Лілу45 на SoundCloud Радіо Промінь.

Підписуйтеся на подкаст “Вікенд Нової Музики” на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок