З полону РФ загалом звільнили 802 українця — СБУ

З полону РФ загалом звільнили 802 українця — СБУ

Важливо
З полону РФ загалом звільнили 802 українця — СБУ
Звільнені з полону українці, зокрема глава патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін (третій справа), 21 вересня 2022 року.Фото: СБУ

З російського полону за час повномасштабної війни станом на 22 вересня 2022 року вдалося витягти загалом 802 громадян України. Відбулось 20 обмінів, готується наступний.

Про це під час брифінгу 22 вересня повідомив виконувач обов'язків голови СБУ Василь Малюк.

"У цілому ми вже поміняли 802 громадяни України. 200 осіб поміняли безпосередньо на території Чернігівської області. Це відповідно ті, на кого ми поміняли пана Медведчука", — зазначив він.

Малюк наголосив, що українська сторона працює над звільненням усіх полонених українців.

За словами начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, операція щодо обміну українців 21 вересня відбувалася в 4 країнах. Крім України, були долучені Польща, Саудівська Аравія, Туреччина. В Ер-Ріяд були евакуйовані 10 захисників України, які є громадянами інших країн.

"Це було надзвичайно складне завдання тому, що треба було, окрім достатньо складних переговорів з російськими представниками, добитися синхронізації для того, щоб не було зриву в жодній цих точок", — додав Буданов.

Що відомо

Читайте також

Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Звільнення захисників Азовсталі, мобілізація в Росії. 211-й день війни. Онлайн

На початок