Путін хоче втопити Україну в крові своїх військових: Зеленський про мобілізацію в РФ

Путін хоче втопити Україну в крові своїх військових: Зеленський про мобілізацію в РФ

Путін хоче втопити Україну в крові своїх військових: Зеленський про мобілізацію в РФ
Genya Savilov, Pool Photo via AP

Президентові РФ Володимирові Путіну байдуже скільки росіян загине у війні, він хоче втопити Україну в крові своїх військових. Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю виданню Bild.

Він зазначив, що Путін не говорив про це офіційно, але, за інформацією української та західних розвідок, останніми місяцями він проводив приховану мобілізацію та провосковував ці штучні референдуми на окупованих територіях України.

"Він постійно про це говорив погрожував тощо. Він зараз спробує мобілізувати свою аудиторію, після програшу на харківському напрямку. Він хоче забрати ініціативу. Ви пам'ятаєте, вони були ініціативними на самому початку вторгнення, після цього ми забрали ініціативу в Києві і перейшли в деокупацію, потім війна застрягла, процес уповільнився, це було болото, а не війна", — зазначив Зеленський.

За словами президента, тоді "штовхати ворога" було складно, бо в України була складна ситуація зі зброєю.

"Потім ми спланували операції і почалася деокупація іншого регіону, Харківської області. Тому, йому треба мобілізувати свою аудиторію", — сказав він.

За словами Зеленського, оголошення мобілізації в РФ також свідчить про проблеми з кадровими офіцерами.

"Ми знаємо, як вони набирали вже і курсантів і юнаків які не вміють воювати. І ті курсанти вони гинули, вони не давали їм навіть закінчити військові навчальні заклади", — зазначив він.

Зеленський наголосив, що Путін бачить що його війська тікають, тому хоче брати Україну мільйонною армією і кількістю трупів.

"Він може привести навіть більше людей (ніж було заявлено, 300 тис. резервістів - ред.), але це не російські військові. Якщо на людину вдягнути форму — вона не стане військовим. Він може взяти опудало, яке стоїть в полі й надягнути на нього військову форму, але воно буде тільки ворон відволікати. Йому все одно скільки росіян загине. Він хоче втопити Україну в крові, але в крові своїх військових", — сказав президент.

Що відомо

  • Президент Росії Володимир Путін у відеозверненні оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Він повідомив, що указ вже підписаний і мобілізація починається з 21 вересня. Крім цього він заявив про підтримку "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України, а також "попередив Захід про використання всіх можливих засобів для збереження територіальної цілісності РФ".
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО".

Читайте також

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

"Тривожна ескалація". Як у світі реагують на останні заяви Путіна про війну в Україні

На початок