"Деякі території всипані протипіхотними мінами": у ДСНС розказали про розмінування Харківщини

"Деякі території всипані протипіхотними мінами": у ДСНС розказали про розмінування Харківщини

"Деякі території всипані протипіхотними мінами": у ДСНС розказали про розмінування Харківщини
У деокупованій Балаклії працюють сапери. Фото: t.me/dsns_telegram

12 тис. кв. км Харківської області потребують розмінування. Російська армія замінувала територію Харківщини інтенсивніше, ніж Київської області.

Про це 21 вересня розказав на брифінгу заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш.

"Дуже поширене замінування протипіхотними мінами, деякі території просто всипані протипіхотними мінами вздовж доріг, це ускладнює пересування техніки і населення. Розмінування зараз — ключове завдання ДСНС", — сказав Примуш.

За його словами, на Харківщині нині працюють 129 саперів: "Це значна частина піротехніків, які працюють в Україні. Це зведені загони. До 1 жовтня ми сподіваємося збільшити кількість піротехніків вдвічі. Щодня прибувають нові команди".

Читайте також: "Місцевість замінована". Поліція просить не їздити до деокупованих ОТГ Харківщини

До кінця року сапери мають оглянути та розмінувати об'єкти житлово-комунального господарства, навчальні заклади, лікарні — це перший етап розмінування, пояснює Примуш.

"Також близько 4 тис. км доріг, які були окуповані. Ключове завдання — дороги національного та регіонального значення. Серед завдань — очищення територій під лініями електропередач. Окрема історія — 32 великих об'єкти енергопостачання та інша критична інфраструктура, а також житловий фонд", — розказав Роман Примуш.

Другий етап розмінування стосуватиметься лісів, полів та річок, говорить представник надзвичайників.

"Забрудненість водних акваторій доволі висока, активна фаза бойових дій як раз відбувалася навколо водних акваторій. Це складні операції, тому складно оцінити, скільки часу це може зайняти, можливо, кілька років", — сказав Роман Примуш.

Міжнародні команди саперів на Харківщині масово не залучатимуть, поки регіон перебуває під обстрілами, сказав Примуш: "Зараз вони більше працюють у Київській області, але така перспектива є, ми над цим працюємо, але 80% роботи буде проводити ДСНС".

Що відомо

  • Двоє чоловіків 19 вересня на авто поверталися до деокупованої Цупівки Дергачівської громади та підірвалися на міні, що залишили росіяни. Чоловіки вижили.
  • 18 вересня на Харківщині на російських мінах підірвалися і загинули 6 людей.
  • За словами міністра МВС Дениса Монастирського, Харківщина забруднена боєприпасами більше, ніж Київщина та Сумщина.

Читайте також

Які населені пункти Харківщини найбільш заміновані: розмова з сапером

На початок