Естонія не дасть прихисток росіянам, які хочуть уникнути мобілізації — Каллас

Естонія не дасть прихисток росіянам, які хочуть уникнути мобілізації — Каллас

Естонія не дасть прихисток росіянам, які хочуть уникнути мобілізації — Каллас
Естонський прапор. Фото: Unsplash

Естонія не буде давати прихисток росіянам, які намагаються уникнути мобілізації. Про це прем'єр-міністерка країни Кая Каллас заявила в інтерв'ю CNN, передає DW .

"Кожний громадянин відповідає за дії своєї країни, і громадяни Росії не виключення. Тому ми не даємо прихисток російським чоловікам, які тікають зі своєї країни. Вони повинні виступати проти війни", — сказала Каллас.

За її словами, плани часткової мобілізації Путіна показують, що він "явно боїться".

Каллас також прокоментувала CNN натяки Путіна на використання ядерної зброї.

“Загроза завжди була реальною, враховуючи, що Росія є ядерною державою”, — сказала Каллас.

Читайте також: Мобілізація в РФ: Латвія не видаватиме гуманітарні візи росіянам-ухилянтам

Водночас вона додала, що Естонія не бачить жодних ознак того, що Путін вживає заходів для виконання своїх ядерних погроз. Він робить ці погрози, щоб змусити його боятися, сказала Каллас.

“Ми не повинні піддаватися ні на дюйм. Насправді ми повинні більше тиснути на Росію, щоб вона припинила цю війну. Тому що зараз також наростає невдоволення всередині російського суспільства, тому що вони теж відчувають війну, так би мовити, на своїй шкірі”, — додала Каллас.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".

Читайте також

Розкуплені авіаквитки, закриті кордони та способи ухилення від служби: як в РФ та світі реагують на мобілізацію

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

Росіяни розкупили всі авіаквитки з Москви до Мінська, Стамбула і Єревана. В Білорусі також ажіотаж

На початок