Киргизстанців та узбекистанців, які живуть в Росії, закликають не воювати в Україні

Киргизстанців та узбекистанців, які живуть в Росії, закликають не воювати в Україні

Киргизстанців та узбекистанців, які живуть в Росії, закликають не воювати в Україні
. Киргизькі солдати. Бішкек, 17 липня 2022 року. Фото: Getty Images

Посольство Киргизстану в Росії закликало своїх громадян не брати участь у війні Росії проти України та нагадало, що за це передбачена кримінальна відповідальність. З аналогічною заявою виступило посольство Узбекистану у РФ.

"У зв'язку з ухваленням Державною Думою РФ законодавчих актів, що передбачають спрощене отримання іноземцями, які уклали контракт про проходження служби в Збройних Силах РФ, російського громадянства, посольство Киргизької Республіки в РФ застерігає громадян Киргизстану, які тимчасово перебувають на території РФ, від участі в збройних конфліктах або військових діях на території іноземних держав, за які встановлена кримінальна відповідальність", — йдеться у повідомленні посольства Кигризстану.

Відповідно до статті 256 Кримінального кодексу Киргизької Республіки, за участь громадян Киргизької Республіки в бойових діях на території іноземних держав передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна.

У разі надходження або отримання громадянами Киргизстану призовних документів про участь в будь-яких військових діях, посольство просить негайно звертатися в дипломатичне представництво країни в Російській Федерації.

Схожу заяву опублікували у посольстві Узбекистану у РФ. Там нагадали про кримінальну відповідальність за найманство.

"Посольство Республіки Узбекистан в Російській Федерації застерігає співвітчизників від створення добровольчих батальйонів і / або участі в бойових діях на території іноземних держав, за які встановлена кримінальна відповідальність. За вчинення цієї дії передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років", — йдеться у повідомленні. У посольстві закликали своїх співвітчизників не піддаватися на провокації.

У Казахстані за таке ж порушення загрожує тюремний термін від 5 до 9 років, який передбачається відповідно до статті 172 КК РК (діяння, пов'язані з умисною неправомірною участю громадян Казахстану у збройних конфліктах чи воєнних діях на території будь-яких іноземних держав).

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".

Читайте також

Часткова мобілізація у РФ: у Думі пояснили, навіщо її запровадили та кому вручатимуть повістки

На початок