В Сумській інфекційній лікарні розповіли, чому не прийняли жінку з температурою

В Сумській інфекційній лікарні розповіли, чому не прийняли жінку з температурою

В Сумській інфекційній лікарні розповіли, чому не прийняли жінку з температурою
Суспільне Суми

Жінку, яка померла 20 квітня, "швидка" привозила до медичного центру інфекційних хвороб та дерматології імені З. Красовицького (в минулому обласна інфекційна лікарня - ред.) з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Журналісти Суспільного запитали у заступниці головного лікаря центру Ірини Троцької - чому жінку не залиши у центрі?

За словами Ірини Троцької, зараз їх лікарня обмежена в госпіталізації. Відповідно до наказу управління охорони здоров’я до центру можуть госпіталізувати хворих на ГРЗ, клінічно підтверджену пневмонію, підозру на коронавірус та коронавірус.

"Цю пацієнтку привезли до нас, лікар її оглянула дуже уважно. У легенях дихання було чисте, ознак пневмонії не було. Температура під час огляду була нормальна. Відповідно до обстеження – дуже високий цукор у крові. Тобто, вона потребувала спеціалізованої медичної допомоги з приводу цукрового діабету. Але у зв’язку з тим, що, за словами фельдшера "швидкої", було підвищення температури, якої об’єктивно не було, ми все ж таки зробили, хоч не мали цього робити, тест на коронавірус", – сказала Троцька.

Швидкий тест був негативний, тому хвору відправили в терапевтичне чи ендокринологічне відділення за місцем проживання, - додає Ірина Троцька.

"Якби вона на той період, коли її оглядав лікар, були якісь ознаки тяжкого стану, то, не дивлячись на те, що не було у хворої показів до госпіталізації в наш заклад, її лікар би залишив. Але так, як таких ознак не було, то госпіталізувати таку жінку, з тяжкою формою цукрового діабету в заклад, де перебувають хворі на коронавірус, це неправильно", – розповіла вона.

Як розповів журналістам Суспільного лікар, який того дня чергував в обласній лікарні, диспетчер "швидкої" попередив, що у жінки, ймовірно, може бути коронавірус.

"Жінка була доставлена нам у важкому стані. В агонії. В неї була підозра на коронавірус. Ми вдягли захисні костюми і прийняли цю жіночку. Розпочали комплекс реанімаційних дій, але констатували смерть", – каже лікар-анестезіолог Сумської обласної лікарні Іван Ручка.

За його словами, їх лікарня не є опорним пунктом для прийому хворих з підозрою на коронавірус.

Автори: Лілія Христенко, Анна Погребна, Катерина Гладенко

Що відомо:

  • У Сумах 20 квітня померла 79-річна жінка, в неї була висока температура та високий рівень цукру. За версією поліції, лікарні Сум відмовлялися її госпіталізувати. У поліції відкрили кримінальне провадження.
На початок