Morphom & Sadsvit: "Війна зрівняла в музиці "динозаврів" і початківців"

Morphom & Sadsvit: "Війна зрівняла в музиці "динозаврів" і початківців"

Morphom & Sadsvit: "Війна зрівняла в музиці "динозаврів" і початківців"
Morphom & Sadsvit

Роман Черенов aka Morphom за кілька років досяг статусу популярного і затребуваного саундпродюсера в українському шоубізі. Богдан Розвадовський (він же SadSvit) – порівняно нове ім’я на українській інді-поп і постпанк сцені, він вистрелив на початку цього року з піснею "Касета", яка стала саундтреком до ролику "Азова".

Обидва легкі на підйом щодо різних колаборацій. Їхня спільна робота була питанням часу. Зустрічайте перший фіт музикантів – трек "Повертайся Живим". Про подробиці співпраці та меседж пісні Роман і Богдан розповіли Ксенії Івась в ефірі шоу "Вікенд Нової Музики" на Радіо "Промінь".

"Музиканти зобов’язані транслювати максимально об’єктивну інформацію, яка зараз є"

Богдане, коли ми останній раз з тобою спілкувалися, ти говорив, що ти кілька днів провів на студії у Романа і ви готуєте фіт, одразу дві пісні. Це ти говорив про пісню "Повертайся живим"?

SadSvit: Так, про цю пісню. Я пам’ятаю, що сидів вдома за комп’ютером, і мені написав Рома, запропонувавши записати спільну пісню. Звісно, я відразу погодився.

Як ви розділили свій творчий процес? Хто писав текст?

SadSvit: Робота йшла злагоджено. Текст ми придумували на студії у Роми. Я кинув йому свій інструментал. Рома його гарно переробив. І одразу ми на студії почали прописувати свої слова.

В ефірі шоу "Селекція" Рома розповів нам, що його вразила пісня SadSvit "Касета" 2021 року. Богдане, ти помітив, як ця пісня залетіла після 24 лютого?

SadSvit: Авжеж, я помітив. Але це почалося десь з квітня, з усім відомого відео про "Азов". Саме з цього моменту "Касета" набула якогось іншого сенсу.

Morphom
Morphom. Пресофіс Morphom
Зараз люди слухають тих, хто їм заходить, а не тих, хто має гроші заплатити за промо.

Який, на вашу думку, має війна вплив на розвиток музики?

Morphom: В мене є ще одна заготовка пісні, і там є фраза – "Музики поза політикою вже ніколи не буде". Що будуть люди знати про теперішній час? Ми просто зобов’язані транслювати максимально об’єктивну інформацію, яка зараз є. Ми музиканти, і це наша форма транслювання меседжів у майбутнє.

SadSvit: Зараз війна триває не тільки на полі бою, а й у інформаційному просторі. Я вважаю, що музика також є сильною зброєю. З її допомогою ми можемо поширювати нашу культуру і не підпускати російську.

Sadsvit
Sadsvit. Пресофіс Sadsvit

Після 2014 року з’явилася хвиля нових артистів, відбулося культурне перезавантаження. Як ви вважаєте, чи чекати зараз нової хвилі музики?

Morphom: Ми зараз проживаємо нову хвилю. Чи буде ще якась хвиля після війни? Я не впевнений. Бо зараз ті, хто роблять свою справу добре, ті артисти, що потрапляють в наші плейлисти і наш медіапростір – це найсильніші персонажі, і після закінчення війни вони тільки закріпляться. А найприємніше то, що відбувся момент, який зрівняв наших "динозаврів" і початківців. І це круто. Люди слухають тих, хто їм заходить, а не тих, хто має гроші заплатити за промо.

А щодо виходу нашої музики за межі України – є гарні спроби, але ми ще в пошуку рецепту. Наші пісні, мова – заходять. Але сказати, що хтось прям вистрілив – такого ще немає. Я чекаю трек, наприклад, трьох артистів із різних країн – і буде ідеальна синхронізація. Є такі треки у Jerry Heil, але я чекаю щось нове.

Тобто ти плануєш створити ще один фіт?

Morphom: Та ще й не один. Зараз ми одночасно працюємо з декількома артистами з Польщі та з України. З польськими цікаво працювати. Нам потрібно придумати концепцію, дістати щось зсередини. Те, що нас поєднує. Цей пошук продовжується, і було б круто, якби він справдився.

Редакторки текстової версії – Світлана Берестовська і Міла Кравчук

Слухайте епізод подкасту “Вікенд Нової Музики” з Morphom та Sadsvit на Радіо Промінь.

Підписуйтеся на подкаст “Вікенд Нової Музики” на найбільших подкаст-платформах, щоби першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура