ГУР почала операцію з обміну захисників Азовсталі з травня – Веніславський

ГУР почала операцію з обміну захисників Азовсталі з травня – Веніславський

ГУР почала операцію з обміну захисників Азовсталі з травня – Веніславський
Люди тримають плакати під час міжнародної мирної акції "Врятуємо захисників Маріуполя" у Кракові, Польща, 25 червня 2022 року. (Фото Якуба Пуржицки / Getty Images)

Головне управління розвідки та інше державні органи влади розпочали роботу по обміну військовополоненими з того моменту, коли захисники України виконали бойовий наказ. Про це під час брифінгу в Media Centre Ukraine заявив представник президента України у Верховній Раді Федір Веніславський.

Системні перемовини велися з російською стороною та третіми країнами, щоб якомога швидше звільнити українських військових з полону.

За словами Веніславського, не завжди перемовники дотримувалися власного слова у "зв’язку з політичною ситуацією", але 215 військовослужбовців повернулися додому.

"Обмінний фонд, який ми віддали, не вартий уваги в порівнянні з тим, кого нам вдалося повернути", – Федір Веніславський.

Що відомо

  • Увечері 16 травня командир "Азова" Денис Прокопенко вийшов зі зверненням: "Захисники Маріуполя виконали наказ. Незважаючи на всі труднощі, 82 дні відтягували переважаючі сили противника на себе та дали змогу українській армії перегрупуватися, підготувати більше особового складу та отримати велику кількість озброєння від країн-партнерів".
  • Раніше в Росії заявили, що "досягли домовленості про вивезення поранених з "Азовсталі" до лікарні Новоазовська" (це територія "ДНР"). Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планували повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну. Що буде з рештою — сторони не розголошували.
  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову".
  • Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • Самоназваний ватажок "ДНР" Деніс Пушилін повідомив, що внаслідок обміну полоненими з Україною звільнено голову політради "Опозиційної платформи — За життя" та кума президента РФ Путіна Віктора Медведчука. За словами Пушиліна, всього було звільнено з полону 56 осіб, серед них 55 військовослужбовців. Це 5 осіб із Донбасу, решта 50 — військовослужбовці з Росії, сказав Пушилін.

Читайте також

Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

"Росія не зможе виграти ядерну війну" — Столтенберг розкритикував риторику Путіна

На початок