"Росія не зможе виграти ядерну війну" — Столтенберг розкритикував риторику Путіна

"Росія не зможе виграти ядерну війну" — Столтенберг розкритикував риторику Путіна

"Росія не зможе виграти ядерну війну" — Столтенберг розкритикував риторику Путіна
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі 9 вересня, фото: AP

Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія не зможе виграти ядерну війну, якщо розпочне її. Та засудив Російську Федерацію за "небезпечну" й "безвідповідальну" риторику.

Про це Генсек НАТО повідомив у інтерв'ю для Reuters.

"Це небезпечна і безрозсудна ядерна риторика. Це не нове, оскільки він (Путін, — ред.) вже робив це багато разів. Він дуже добре знає, що ядерну війну ніколи не можна вести і її не можна виграти, і вона матиме безпрецедентні наслідки для Росії", — сказав Генсек.

Столтенберг не відповів, які дії чинитиме НАТО у разі використання Росією ядерної зброї.

"Як ми реагуємо — залежить від того, яка буде ситуація і яку зброю вони застосовують. Найголовніше, щоб запобігти її. Тому ми дуже чіткі в нашому спілкуванні з Росією про наслідки, про те, що Російська Федерація не може виграти ядерну війну", — сказав Генеральний секретар НАТО.

Про ядерні погрози Путіна сьогодні згадав президент США Джо Байден під час свого виступу в Генасамблеї ООН заявивши, що "ядерні погрози на адресу Європи і безрозсудна зневага до обов'язків режиму нерозповсюдження ядерної зброї — це надзвичайно суттєве порушення Статуту ООН".

Що відомо

21 вересня під час свого звернення, президент РФ Володимир Путін заявив, що країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" Росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова "використати всі наявні в себе засоби".

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Чи використає Росія ядерну зброю. Генерал США оцінив усі ризики

"Ніякої кнопки не існує". Чи може Росія застосувати ядерний удар по Україні і якщо так, то який саме

На початок