Черговий блеф, шоу чи виконання команд Кремля: що думають херсонці про фейковий референдум

Черговий блеф, шоу чи виконання команд Кремля: що думають херсонці про фейковий референдум

Черговий блеф, шоу чи виконання команд Кремля: що думають херсонці про фейковий референдум
Прапорець "Херсон - це Україна!", який встановили херсонці на Майдані Незалежності у Києві 17 вересня 2022 р. Фото: Суспільне Херсон

Гауляйтер Херсонщини Сальдо видав так званий "указ" терміново провести референдум про входження Херсонщини до складу Росії. У ньому прописана дата з 23 по 27 вересня. Суспільне з'ясовувало, що думають з цього приводу херсонці. Розпитали також представника влади, політолога і юриста.

Жителі Херсона про так званий "референдум" чують не перший раз, розповіла херсонка Оксана. Жінка говорить, що не вірить в те, що адекватні люди, якщо такий відбудеться, братимуть у ньому участь.

"Вони вже кілька разів заявляли про псевдореферендум. Останню дату, пам'ятаю, призначили наче на 4 листопада. Що зараз за поспіх не зрозуміло. Може це фейк якийсь", — каже Оксана.

Не вірить у "окупантські референдуми" її чоловік Сергій. Разом із дружиною вони залишились у Херсоні доглядати за її старенькими батьками. Чоловік каже, не можна змусити людей, прийняти того чого вони не хочуть.

" Я бачив в телеграмі цього представника громадськості, який звертався до Сальдо. Хто це такий? І чому він говорить від всіх жителів Херсона. Ніхто їх не підтримує, а вони вже не знають, що робити, бо ЗСУ наближається, і постійно брешуть", — говорить Сергій.

За словами першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, такі заяви можливі лише тоді, коли люди отримали команду з Москви. Окупанти хочуть повторити сценарій так званих ЛНР/ДНР, але ситуація трохи інша. На Херсонщині сильний спротив громадськості і тому окупаційній владі важко сформувати комісії і організувати явку.

"Це може бути черговий блеф, з яким вони хочуть виступити, а може вони отримали команду проводити це шоу. Будемо спостерігати, як будуть розвиватися події. Поки ми бачимо, що вони продовжують формувати комісії, працювати з формуванням списків, але це не дуже активно робиться. Ми розуміємо, що вони нарисують явку близько 85% від осіб, які мають право голосувати на їх думку. Але ви ж розумієте, що це не буде відповідати дійсності. Це буде шоу", — говорить Юрій Соболевський.

Проведення референдуму є не законним, говорить юрист Дмитро Діяментович.

"Для того, щоб визнати результати проведення референдуму, то має проголосувати не менше 50%. Як відомо, то зараз в Херсоні лишилося не більше 25%, ну хай 30. То в будь-якому випадку, навіть російське законодавство, вони провести це не можуть. І звісно, норми міжнародного права і наше українське законодавство, світова спільнота з посиланням на нашу Конституцію, не визначить будь-яку територіальну цілісність і суверенітет", — пояснив юрист.

Така активність колаборантів підвищилася після звільнення Харківщини. Зрадники бояться, що росіяни кинуть їх напризволяще, тому вимагають провести референдум якомога раніше, говорить політолог Володимир Молчанов.

"Як на це зараз відреагує Росія. Яка озвучила вже, що 4 числа і це було чергове відкладання в довгу шухлядку, ми ще не знаємо, тому що в Росії є дуже багато проблем пов'язаних як з цим референдумом, так з потім реагуванням на його результати. Чи прийняття, чи не прийняття. І в разі прийняття, що буде з тим же мобілізаційним ресурсом, бо в них ані економіка, ані настрої громадські абсолютно не готові до такої мобілізації, не готові власники бізнесів", - говорить політолог.

Що відомо:

  • На Херсонщині окупаційна влада не спромоглася провести референдум. У Херсонській області окупаційна влада планувала провести так званий "референдум" 11 вересня. Дата з початку вторгнення змінювалась тричі.
  • Окупаційна влада не може навіть зімітувати псевдореферендум на Херсонщині, бо підготувати так зване "волевиявлення" росіянам не дають ЗСУ та опір місцевого населення.
  • Наприкінці серпня так звана "влада" Херсонщини заявляла, що підготовку до референдуму не згортала, тому що жителі "чекають на інтеграцію області до РФ".

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок