Скільки автовласників на Волині замінили номерні знаки з літерами Z та V на нові

Скільки автовласників на Волині замінили номерні знаки з літерами Z та V на нові

Ексклюзивно
Скільки автовласників на Волині замінили номерні знаки з літерами Z та V на нові
Суспільне Луцьк

За майже чотири місяці на Волині зареєстрували та перереєстрували 300 електромобілів з номерними знаками із літерами YA, – розповіла Суспільному речниця регіонального сервісного центру на Волині Юлія Матящук.

Для автовласників, які хочуть позбутися номерних знаків із літерами "Z" та "V" послуга стала доступна з 27 травня.

"Була 201 первинна реєстрація авто та 99 перереєстрацій", – додала Юлія Матящук.

Зі слів речниці, найбільшим попитом послуга із заміни літер, які нагадують символіку російських військ, користувалася у Сервісному центрі МВС у селі Струмівка, неподалік Луцька. Там автовласникам видали орієнтовно двісті номерних знаків із літерами YA замість Z.

Довідково: "Зелені" номерні знаки з латинськими літерами Z або Y згідно з наказом МВС України від 2 березня 2021 року – лише для електромобілів, електромобілів-таксі, електробусів та інших типів електротранспорту. Літера Z означає "zero emisson", тобто нульові викиди. Загалом в Україні є майже 16 000 електрокарів із літерою Z на номерних знаках.

Що відомо

  • Одним з перших, хто виявив бажання замінити номерний знак та позбутися символів російських військ став лучанин Сергій Лівончук. Суспільному чоловік розповів про процедуру.
  • Наприкінці травня волинські центри МВС отримали номерні знаки з літеросполукою YA для електромобілів. Власники автівок, у котрих в номерних знаках присутні літери Z чи V, можуть замінити їх на нові, однак така послуга є платною.
  • 22 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7214 про заборону символіки російської армії "Z" та "V".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок