Мобільні бригади Тернопільщини допомагають переселенцям

Мобільні бригади Тернопільщини допомагають переселенцям

Мобільні бригади Тернопільщини допомагають переселенцям
Фото: Любов Гадомська/Суспільне Тернопіль

Близько 20 переселенців звернулися по допомогу до фахівців першої мобільної медико-психологічної бригади Червоного Хреста. Загалом, в області працюють 7 таких бригад. Про це розповіла сімейна лікарка мобільної бригади Анна Шатня.

Щодня вони обслуговують від 20 до 40 пацієнтів. Від початку травня надали допомогу близько 12 000 тисячам внутрішньо переміщених осіб.

В одному з пунктів у Тернополі надають допомогу людям з областей, де тривають бойові дії.

Сімейна лікарка Анна Шатня оглядає жінку з Харкова Оксану Жолтікову. Вона звернулася з симптомами вірусної інфекції.

"Оглянули пацієнтку, зміряли сатурацію, температуру, послухали легені, визначили діагноз назоіфарингіт та призначили лікування і видали безкоштовно ліки. Пацієнтам, які звертаються на прийом, мобільні бригади видають безкоштовні ліки із наявних. В нас наявні в переліку 92 найменування препаратів життєво необхідних", – каже Анна Шатня.

Мобільні бригади Тернопільщини допомагають переселенцям
Анна Шатня оглядає жінку з Харкова Оксану Жолтікову. Фото: Любов Гадомська/Суспільне Тернопіль

Оксана Жолтікова каже, звертається до лікарів мобільної бригади не вперше.

"Мобільні бригади до нас в гуртожиток приїжджали кожні 2-3 тижні. Нас тут приймають і в поліклініках, якщо ми звертаємося, але тут так зручно. Є багато людей, які не можуть десь піти, не мають часу, чи не мають змоги. І плюс до того ще лікар оглядає і надає допомогу в препаратах, безкоштовні препарати", – розповіла жінка.

Мобільні бригади Тернопільщини допомагають переселенцям
Оксана Жолтікова. Фото: Любов Гадомська/Суспільне Тернопіль

Медсестра Тетяна Луговська робить пацієнтам експрес-тест на коронавірус.

"Сьогодні ми прийняли 5 людей. У двох жіночок була підозра на коронавірус і в одної з них був позитивний тест. Вданому випадку жіночка була з підозрою, з простудним захворюванням. Тому лікарка призначила зробити тест. Тест виконали і по результатах – негативний. Це дуже добре", – каже Тетяна.

На прийом до лікаря прийшла вісімдесятирічна Надія Щербак. На початку війни жінка переїхала до Тернополя з Сєверодонецька Луганської області.

"Прийшла зі своїм апаратом. Жіночку дуже турбує високий тиск, підбираємо дозу лікування. І міряємо спочатку її апаратом, а потім нашим, порівнюємо, щоб цифри співпадали, бо жіночка веде щоденник тиску, все записує, контролює і хвилюється, щоб співпадали її показники з нашими", – розповіла Шатня.

Надія Щербак розповідає, коли почалися проблеми зі здоров’ям, лікувалася народними методами, бо пенсії на ліки не вистачало.

"Я лікувалася натуральними ліками. Через те я може і дотягнула до цих літ", – каже Щербак.

Мобільні бригади Тернопільщини допомагають переселенцям
Надія Щербак. Фото: Любов Гадомська/Суспільне Тернопіль

Тепер, каже жінка, змушена звертатися за допомогою до фахівців. Крім медичної, мобільні бригади надають також психологічну допомогу переселенцям. Від початку травня її отримали понад 400 осіб. Про це розповів психолог Володимир Березюк.

"Хтось зазнав бомбардувань, хтось зазнав окупації, хтось жив тривалий час в підвалі, хтось пережив евакуацію. Хтось живе у невизначеності і у страху. Люди перебувають в постійній напрузі і саме допомогти людям в емоційному плані вистояти, вижити, відреагувати якісь вже перенесені драми, саме в цьому плані ми працюємо", – розповів Володимир.

Мобільні бригади Тернопільщини допомагають переселенцям
Володимир Березюк. Фото: Любов Гадомська/Суспільне Тернопіль

Читайте також

На початок