У Польщі у росіян почалися труднощі з посвідками на проживання — ЗМІ

У Польщі у росіян почалися труднощі з посвідками на проживання — ЗМІ

У Польщі у росіян почалися труднощі з посвідками на проживання — ЗМІ
Фото: Rafal Dyja / EyeEm / Getty Images

У Польщі у росіян після початку повномасштабного вторгення РФ в Україну почали виникати труднощі з продовженням чи отриманням посвідки на проживання. Про це інформує російська служба Бі-Бі-Сі.

Так, кілька десятків російських громадян, які переважно переїхали в Польщу до війни, отримали відмову з причин, обмежених грифом "для службового користування".

Зокрема, у червні 2022 року один зі співрозмовників ВВС отримав листа, що його імміграційна справа анулюється, причини цього засекречені та пов'язані з загрозою національній безпеці.

У листі від Сілезького воєводства повідомлялося про відмову у тимчасовому дозволі на проживання та роботу. У документі уточнюється, що імміграційна влада може не обґрунтовувати своє рішення, якщо цього вимагають міркування національної оборони, безпеки або це необхідно для захисту громадського порядку.

Згідно з листом, чоловік має залишити Польщу протягом 30 днів з дати ухвалення рішення про відмову у продовженні його візи. Він подав апеляцію на це рішення, і доки вона розглядається, може залишатися в країні. Через пандемію коронавірусу в Польщі автоматично продовжуються робочі візи — це дозволяє продовжувати працювати, інформує ВВС.

Відповідно до офіційних даних, у Польщі справді збільшилася кількість відмов громадянам Росії посвідок на тимчасове та постійне проживання, пише ВВС. Йдеться про приблизно 6 тисяч з початку 2022 року проти 6,3 тисяч за весь 2021 рік.

Ситуація відрізняється від регіону до регіону

Наприклад, у Поморському воєводстві, що розташоване поряд із Калінінградською областю РФ, 2021 року було 15 відмов, а 2022 року — 117. У Мазовецькому воєводстві, куди входить Варшава, 2021 року було 573 негативні рішення, а 2022 року — 663.

У Польщі за всіма типами документів мешкає 14,5 тисяч росіян (на кінець минулого року ця цифра становила 12,6 тисяч). Найбільше громадян Росії — 7,9 тисяч — живуть саме за тимчасовими видами на проживання, передає ВВС.

Польський закон "Про іноземців" від 2013 року дозволяє відмовляти у видачі дозволу на постійне або тимчасове проживання "з міркувань обороноздатності або державної безпеки або захисту безпеки та громадського правопорядку".

Читайте також

Ексгумація в Ізюмі, катівня у Козачій Лопані, ЗАЕС підключили до енергомережі. 207-й день війни. Онлайн

У Польщі відкрили водний канал, який знизить залежність від РФ

Візи для росіян в ЄС: низка країн не приймають документи від туристів РФ — ЗМІ

Санкції проти РФ: перестав діяти спрощений візовий режим Євросоюзу з Росією

На початок