Вікторія Онопрієнко показала найкращий за чотири роки результат України в багатоборстві на ЧС з художньої гімнастики

FIG – International Gymnastics Federation

Українка зупинилася за крок до п'єдесталу, а "золото" вперше за 15 років виборола не російська гімнастка.

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті світу-2022 з художньої гімнастики, що триває у столиці Болгарії Софії. Останнім фіналом, у якому була представлена Україна, стало індивідуальне багатоборство.

За підсумком кваліфікації до фіналу пройшли гімнастки з найвищою сумою балів за три вправи. У порівнянні з попередніми роками, кількість фіналісток зменшилася з 24 до 18. Єдиною українкою, що пройшла відбір, стала Вікторія Онопрієнко, яка посіла п'яте місце у кваліфікації. Такий результат дозволив їй виступати у фіналі в групі найсильніших.

У фіналі спортсменки традиційно виконували по чотири вправи: з обручем, м'ячем, булавами та стрічкою. Цього разу до заліку йшли оцінки за всі чотири виступи, а переможницю визначали за найвищою сумою балів.

Онопрієнко розпочала фінал вправою з м'ячем, за яку отримала 31.1 бала. Після першого виду українка посідала п'яте місце, поступаючись головним фавориткам: німкені Дар'ї Варфоломєєв, болгарці Стіляні Ніколовій та італійкам Софії Раффаелі й Мілені Балдассаррі.

У другій вправі Вікторія виступала з булавами та набрала за неї рівно 32 бали – її найкращий результат із цим предметом на цьому чемпіонаті світу. Завдяки цьому українка піднялася на четверту позицію.

Третій вихід на килим видався невдалим для Онопрієнко: українка припустилася двох грубих помилок зі стрічкою: спершу предмет довелося "рятувати" на межі майданчика, а майже одразу після цього була втрата. У цьому виді Вікторія мінімально покращила оцінку, порівняно з кваліфікацією, – 28.9 – та опустилася на сьоме місце за один виступ до кінця змагань.

Українка завершила чемпіонат світу чистою вправою з обручем, за яку вона отримала свою найвищу оцінку на цьому турнірі – 33.05, завдяки чому покращила позицію в турнірній таблиці. Загалом Онопрієнко заробила 125.05 бала та в підсумку посіла четверте місце.

Чемпіонат світу-2022 з художньої гімнастики. Особисте багатоборство. Фінал

1. Софія Раффаелі (Італія) 133.25
  2. Дар'я Варфоломєєв (Німеччина) 132.45
  3. Стіляна Ніколова (Болгарія) 128.8
  4. Вікторія Онопрієнко (Україна) 125.05

Що це означає

• Онопрієнко показала найкращий результат України за чотири роки. Востаннє представниця "синьо-жовтих" підіймалася так високо в багатоборстві в 2018-му, коли Влада Нікольченко фінішувала четвертою. Загалом Україна вчетверте поспіль увійшла до топ-5 чемпіонату світу в цій дисципліні. Востаннє Україна здобувала медаль багатоборства в 2014 році: тоді Ганна Різатдінова виборола "бронзу".
  • Україна вперше в історії була представлена у фіналі багатоборства лише однією гімнасткою. Другий результат серед українок показала Поліна Каріка – 29-те місце у кваліфікації.
  • Чемпіонкою світу в особистому багатоборстві вперше за 15 років не стала росіянкаЧерез повномасштабне вторгнення Росії в Україну за підтримки Білорусі, збірні країн-агресорок наразі усунуті від будь-яких міжнародних змагань з гімнастики. – з того часу, як на світовій першості перемогла українка Ганна Безсонова. Це було в 2007 році.
  • Уперше в історії "золото" чемпіонату світу в індивідуальному багатоборстві здобула представниця Італії – Софія Раффаелі. Більш того, жодна італійська гімнастка раніше навіть не підіймалася на п'єдестал у цій дисципліні.
  • Для Раффаелі це вже п'ята перемога на цьому чемпіонаті світу: після золотих медалей у фіналах із обручем, м'ячем і стрічкою та командного турніру. Також вона завоювала "бронзу" в фіналі з булавами, де чемпіонкою сенсаційно стала німкеня Варфоломєєв.
  • "Срібло" Варфоломєєв – перша медаль багатоборства в історії об'єднаної Німеччини. Німкені не підіймалися на п'єдестал у цьому виді з 1975 року, коли перші два місця посіли представниці ФРН Кармен Рішер і Крістіана Розенберг.
  • "Бронза" Ніколової – перша медаль Болгарії в багатоборстві за 21 рік: з того часу, як "срібло" в 2001-му виборола Сімона Пейчева (після українки Тамари Єрофеєвої).
  • Відео фіналу багатоборства на чемпіонаті світу-2022 з художньої гімнастики:

Хто така Вікторія Онопрієнко

• 18-річна українська художня гімнастка, родом із Києва.
  • Віцечемпіонка Європи в командних змаганнях 2018 року (виступала в юніорках).
  • Дворазова призерка етапів Кубка світу-2022 зі стрічкою: "золото" в Пезаро, "бронза" в Софії.
  • Фіналістка Олімпійських ігор-2020 у Токіо – 10-те місце.
  • На дебютному чемпіонаті світу-2021 увійшла до топ-5 у індивідуальному багатоборстві.

• Неділя, 18 вересня. Групові змагання. Фінали в окремих видах (5 обручів, 3 стрічки + 2 м'ячі). Українська група не відібралася до цих фіналів.
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022