Українська гімнастка Вікторія Онопрієнко зупинилася за крок від медалі у фіналі чемпіонату світу: результат

AP

Киянка - у четвірці найсильніших гімнасток світу у вправах з м'ячем.

На чемпіонаті світу з художньої гімнастики розіграли перші комплекти нагород. Українка Вікторія Онопрієнко взяла участь у фіналі програми з м'ячем.

Перше "золото" світової першості здобула італійка Софія Раффаелі. У вправах з обручем вона перемогла із показником у 34.850 бала та здобула свою першу золоту медаль на чемпіонатах світу - після "срібла" та "бронзи" 2021 року в японському Кітакюсю.

За підсумками кваліфікації в середу, 14 серпня, Онопрієнко показала четвертий найкращий результат у вправах з м'ячем. Та увійшла до вісімки фіналісток, що мали розіграти другий комплект медалей на турнірі.

Окрім Раффаелі, у фіналі вправ з м'ячем Вікторії протистояли бронзова призерка турніру з обручем, німкеня Дар'я Варфоломєєв, дворазова віцечемпіонка світу в командному турнірі та вправах зі стрічкою Мілена Балдассаррі та бронзова призерка чемпіонату Європи-2022 у командному турнірі та вправах зі стрічкою Аді Ася Кац з Ізраїлю, серед інших.

У підсумку Онопрієнко закінчила змагання за крок від медалі, посівши четверте місце. Ще перед останнім виступом італійки Рафаеллі вона посідала проміжну третю сходинку й претендувала на дебютну медаль чемпіонатів світу.

Проте медальні перспективи українки перекреслив виступ італійки. Рафаеллі за свій виступ з м'ячем отримала 34.900 бала, що означало її друге "золото" на змаганнях у Софії.

Чемпіонат світу з художньої гімнастики. Вправи з м'ячем. Фінал

1. Софія Рафаеллі (Італія) 34.900 бала
  2. Дар'я Варфоломєєв (Німеччина) 34.100
  3. Мілена Балдассаррі (Італія) 32.400
  4. Вікторія Онопрієнко (Україна) 30.800

Хто така Вікторія Онопрієнко

• 18-річна українська гімнастка з Києва.
  • Учасниця літніх Олімпійських ігор 2020 року, де посіла 10-те місце у фіналі змагань з художньої гімнастики в індивідуальному багатоборстві.
  • Срібна медалістка чемпіонату Європи 2018 року в Гвадалахарі в командних змаганнях.
  • Таким чином, Онопрієнко покращила свій результат з минулорічного чемпіоната світу. У Кітакюсю у фіналі вправ з м'ячем Вікторія була восьмою.

• Світова першість з художньої гімнастики 2022 року проходить 14-18 вересня в болгарській Софії. До закінчення турніру організатори розіграють 9 комплектів нагород.
  • Сьогодні стало відомо, що в Софії не виступатимуть дві чинні чемпіонки Європи - Боряна Калейн (Болгарія) та Дар'я Атаманов (Ізраїль).
  • Минулорічний чемпіонат світу в Кітакюсю збірна України закінчила без медалей. В Японії дві з позиції в топ-3 займали збірні Федерації художньої гімнастики Росії та Білорусі, чиї представники цього року не були допущені до турніру в Софії через повномасштабне вторгнення двох держав до України.

• Четвер, 15 вересня. Особисті змагання. Кваліфікація та фінали (булави, стрічка).
  • П'ятниця, 16 вересня. Групові змагання. Кваліфікація / багатоборство.
  • Субота, 17 вересня. Особисті змагання. Фінал багатоборства.
  • Неділя, 18 вересня. Групові змагання. Фінали в окремих видах (5 обручів, 3 стрічки + 2 м'ячі).
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022