Найстрашніший спогад – перетин російського блокпосту. Переселенка з Херсонщини про виїзд в Кропивницький

Найстрашніший спогад – перетин російського блокпосту. Переселенка з Херсонщини про виїзд в Кропивницький

Найстрашніший спогад – перетин російського блокпосту. Переселенка з Херсонщини про виїзд в Кропивницький
Суспільне Кропивницький

Жила в окупованому місті, змогла виїхати, знайшла роботу і тепер вчить дітей англійської та польської мов. Переселенка Валерія Недибалюк поділилась спогадами про життя в окупованій російськими військовими Херсонщині та як вона опинилась в Кропивницькому.

Валерія Недибалюк приїхала з міста Олешки. ЇЇ тато воює на фронті. Розповіла, їхати з рідного міста не хотіла, але й залишатись там було страшно. Як тільки отримала диплом про здобуття вищої освіти в Херсонському державному університеті, батько дівчини евакуював родину.

"Виїжджала зі своєю мамою та сестрою, з братом моєї мами, з його дружиною і дітьми. Тобто ми разом всі об'єдналися, щоб було не так страшно".

Дорогу запам'ятала розбитим вщент автобусом і багатьма маленькими дітьми. Найстрашніший спогад – блокпости. "Ми везли з собою ноутбук і забули видалити татові фотографії. Якщо б вони відкрили його і побачили ті фото, уже б ніхто там не виїхав. Я взагалі не знаю, щоб вони з нами зробили. Тому що дуже багато чуток, що вони беруть в полон родичів військових".

У Кропивницький родина попала випадково: вирішивши вийти з потягу саме на цій станції. З вересня дівчина працює в кропивницькій гімназії. Вчить дітей англійської та польської мов.

Директорка гімназії Світлана Колосова розповіла, в закладі запровадили польську мову і не могли знайти вчителя. "Зателефонувала в управління освіти, чи немає якоїсь кандидатури, яка приходила влаштовуватись на роботу. Мені запропонували цю дівчину. Дуже добре, що вона крім польської, знає і англійську мову".

У Кропивницькому дівчині подобається, але мріє повернутися додому. "Коли я переглядаю новини про Херсонську область, відразу з'являється така гордість за наших бійців. І надія, що скоро ми повернемося додому. Всі повернуться додому. Не тільки я".

Читайте також

  • Переселенка Ольга Стахурська розповіла, як розпочала нове життя у Кропивницькому.
  • "Допомагатиму маріупольцям, поки буде потрібно". Перукарка – про допомогу землякам у Кропивницькому.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок