Олексій Бондаренко про позбавлення звань народних артистів України

Олексій Бондаренко про позбавлення звань народних артистів України

Олексій Бондаренко про позбавлення звань народних артистів України
Projector

Народних артистів України, які підтримують чи замовчують війну, позбавлять звань. Міністерство культури та інформаційної політики вже працює над відповідними змінами в законодавстві. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив очільник відомства Олександр Ткаченко. Чому влада так довго зволікала з цим рішенням і чи не варто взагалі відмовитися від звань у галузі культури?

Про це в ефірі Радіо "Промінь" ведуча Анна Заклецька розпитала музичного критика, головного редактора медіа про нову українську культуру "LiRoom" Олексія Бондаренка.

"Відновити справедливість і позбавити звання народного артистів із антинародною позицією очільника Мінкульту могла змусити ситуація з Ані Лорак", – припускає музичний критик. Співачка, яка замовчує повномасштабну війну РФ проти України та живе й працює за "порєбриком", для осіннього туру Німеччиною і Чехією згадала, що вона українка й має звання народної артистки України.

"Це, певно, дійшло до пана Ткаченка й він вирішив, що треба відреагувати. І плюс треба розуміти, що Мінкульт робить доволі багато активностей за кордоном. Думаю, вони переживають, щоб, не дай боже, ніхто не подумав, що, наприклад, той самий концерт Ані Лорак якось пов’язаний із діяльністю Мінкульту. І їх можна в цьому зрозуміти", – додає Олексій Бондаренко.

Чи варто, як кажуть, одним махом, взагалі відмовитися від державних нагород у сфері культури, які частина суспільства вважає дискредитованими й атавізмом? У цьому питанні Олексій Бондаренко не такий категоричний:

"Я думаю, що це все ж важливо, тому що це елемент визнання, принаймні, на державному рівні. Мені здається, він потребує певного ребрендингу та зміни іміджу. Тому що отримувати звання народного артиста, знаючи, що воно досі є в Олександра Малініна, Валерія Гергієва і Ніколая Баскова, – не дуже приємно".

На думку експерта, перше, над чим варто було би попрацювати, то це над критеріями, за якими присуджуються звання: "Щоб вони були, принаймні, більш-менш прозорими. Щоби люди розуміли, за що взагалі ці звання дають. І що вони йдуть не з барської руки широкої, а за певну кількість заслуг. Думаю, я б орієнтувався, насамперед, на продуктивність цієї людини або на очевидні успіхи. Наприклад, гурт DakhaBrakha, як на мене, вже давно заслуговує всіх можливих нагород України і звань. Тому що їхній вплив на світову музику і на позицію й імідж України у світі важко переоцінити".

У нас натомість люблять давати народного артиста всім переможцям "Євробачення". "Зокрема, звання є у Джамали, в Руслани, але я не знаю, чи його планують давати Олегу Псюку, а якщо планують, то даватимуть тільки йому чи всім учасникам гурту", – наголошує Олексій Бондаренко.

Тож врегулювати питання державних відзнак діячам культури таки варто. Особливо, з огляду на позитивні тенденції в українській музиці. За словами музичного критика, від початку 2022-го вийшло найбільше українських пісень за останні 10 років.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура