Українська кіноакадемія закликала до дискусії через зйомки ігрового фільму "Буча"

Українська кіноакадемія закликала до дискусії через зйомки ігрового фільму "Буча"

Українська кіноакадемія закликала до дискусії через зйомки ігрового фільму "Буча"
Фото: кадр із трейлеру

В Україні планують зняти фільм "Буча"  про окупацію міста російською армією в лютому-березні 2022 року. Після релізу трейлеру майбутньої стрічки у соціальних мережах виникла дискусія щодо необхідності такого проєкту. 16 вересня ГО "Українська кіноакадемія" виступила з заявою, закликавши до широкої дискусії.

"Проводити зараз у місцях безпосередніх трагічних подій зйомки ігрових фільмів із застосуванням важкої воєнної техніки, піротехніки, із використанням форми російських військових та реконструкцією подій, що містять насилля – це нагадування про події, тим, хто пережив насилля і може відбутись ретравматизація жертв цих подій", – зазначили в Українській кіноакадемії.

"Тема подій війни Росії проти України потребує максимально делікатного підходу. Зображення трагічних подій в ігрових фільмах у той час, поки триває війна, тягне за собою ризик кон’юнктурного використання трагедії, що ми вважаємо неприйнятним".

Публічна дискусія на цю тему ініційована Одеським міжнародним кінофестивалем і відбудеться 2 жовтня о 19.00 в межах кінофестивалю Kharkiv MeetDocs. Також запланована панельна дискусія з режисерами і критиками під час кінофестивалю "Київський тиждень критики", 20-26 жовтня.

"Запрошуємо колег долучитися до цих обговорень і висловити свою думку щодо факту та методів висвітлення в ігровому кіно трагічних подій війни в Україні", – додали у пості.

Раніше артоглядачка Лєна Чиченіна відреагувала на появу тизера критикою: "Ще усі тіла не ідентифікували, а ми вже знімаємо. Але не це найгірше. Фільмують це режисер і продюсер, які раніше подарували нам комедію "Побачення у Вегасі" чи "Продюсер". (...) І ось, ці панове чомусь вирішили взятися за таку неймовірно складну та делікатну тему. При тому, що у майже всіх режисерів нині стоїть на неї ембарго. Знімаємо лише документалістику, а з ігровим чекаємо, ще дуже рано. Навіть дуже хороші автори не знають, як туди підступитися".

"Україну має бути видно й чутно": Ірина Цілик про кіномистецтво на тлі воєнних подій

У коментарях під дописом режисерка Ірина Цілик додала, що відмовилася від пропозиції знімати фільм про Бучу за подібним сценарієм: "Знаю, що купа режисерів від нього відмовилися теж. Але не всі. Процес іде, хайп ловиться".

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок