Росія застосувала проти України понад 3800 різних ракет — Зеленський

Росія застосувала проти України понад 3800 різних ракет — Зеленський

Росія застосувала проти України понад 3800 різних ракет — Зеленський
. Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Російська Федерація випустила по Україні понад 3800 різних ракет. Однак, кожна випущена ракета наближає Росію до міжнародної ізоляції, економічної деградації та до історичного засудження.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

"Держава-терорист застосувала проти нас вже понад 3800 різних ракет. Але жодна ракета не наблизить Росію до її мети. Підкорення України не буде. І кожна ракета наближає Росію до більшої міжнародної ізоляції, до більшої економічної деградації та до ще чіткішого історичного засудження", — написав президент.

Крім того, президент повідомив, що в деокупованому місті Ізюм на Харківщині знайдене масове поховання людей.

"Необхідні процесуальні дії там уже розпочалися. Більше інформації — чіткої, перевіреної інформації — має бути завтра. Завтра ж в Ізюмі будуть журналісти — українські та міжнародні. Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається і до чого призвела російська окупація. Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм... Росія всюди залишає по собі смерть. І повинна за це відповідати. Світ повинен притягнути Росію до реальної відповідальності за цю війну. Зробимо все для цього", — сказав Володимир Зеленський.

Що відомо

  • Ізюм Харківської області армія РФ руйнувала з літаків та артилерії від березня. У місті зруйновані головні адміністративні будівлі, а також житлові багатоповерхівки. Місто наприкінці березня окупанти взяли в облогу, 1 квітня у Генштабі повідомили, що росіяни захопили Ізюм.
  • Протягом березня Росія відмовлялася відкрити коридори для евакуації жителів Ізюма, лише двічі вдалося вивезти частину людей, рух колони змінювали через обстріли. Частину жителів Ізюма примусово депортували в РФ. Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України через Європу. За час окупації міста лише один раз волонтери змогли передати в Ізюм ліки.
  • Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом. Журналісти-розслідувачі ідентифікували окупантів Ізюма.
  • Кількість загиблих та поранених жителів Ізюма з початку вторгнення невідома. В ОВА 10 травня повідомляли, що знайшли тіла 44 людей в зруйнованій окупантами будівлі в Ізюмі.

Читайте також

Репортаж зі звільненого Ізюма. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

На початок