Кіровоградщина: на які виклики приїжджає "швидка"

Кіровоградщина: на які виклики приїжджає "швидка"

Кіровоградщина: на які виклики приїжджає "швидка"
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому Центр екстреної меддопомоги щомісяця отримує від пацієнтів десять скарг через те, що "швидка" не виїжджає на виклик. Їх ділять на кpитичні, екстpені, неекстpені та непрофільні. Виїжджають не на всі, розповіла Суспільному заступниця директора центру Тамара Беспалова. Пояснила, за скільки має приїхати "швидка" і на які звернення їдуть медики.

Кропивничанка Наталія Тарабріна розповіла, як намагалась допомогти пенсіонерці, в якої підвищився артеріальний тиск. "Подзвонила знайома бабуся. Сказала, що в неї був дуже високий тиск – 230. Вона випила ліки, які зазвичай п’є, але їй не ставало легше. Попросила, щоб вони приїхали, адже вона літня людина і важко все переносить".

Наталія Тарабріна викликала "швидку" та диспетчер, зі слів жінки, відмовив. "Сказали, що ми надаємо поради телефоном, можливо якісь ліки треба докупити і бабусі стане легше. Їй стало краще, але це ж після нервів, людина фактично допомогла сама собі. Які там реформи? Як це все зараз стається, на які виклики виїжджають? Мені важко зрозуміти".

Як працює "швидка"

У Кропивницькому працює єдина диспетчерська служба екстреної медичної допомоги, яка обслуговує всі райони області. Виклики "швидкої" ділять на чотири категорії, пояснила Тамара Беспалова. На перші дві медики виїжджають, на інші – ні.

  1. Критичні виклики – це порушення дихання або неефективне дихання і масивна кровотеча. На них екстрена медична допомога має доїхати до 10 хвилин.
  2. Екстрені виклики – це втрата свідомості, ознаки інсультів, інфарктів, травми різної тяжкості. На такі виклики бригада екстреної медичної допомоги має доїхати до 20 хвилин.
  3. Неекстрені. "Підвищення артеріального тиску не є приводом до виїзду швидкої. Можливо, піднялись по сходах і може бути тиск 220, і в нормальної людини. Не обов’язково враховувати вік, і супутні захворювання. Треба відпочити і потім вже виміряти тиск в спокійному стані. І він буде нормальний, який можна знизити препаратами", – говорить Тамара Безпалова. Напpавити медиків можуть, якщо є вільна бригада. Неекстрені звернення – коли стан хворих не вимагає термінових проведень маніпуляцій для збереження його життя і його стан не впливає на його життя. "Якщо навіть зламав руку, ми даємо рекомендації. Такий хворий може сам доїхати до лікувального закладу, якщо немає ніяких порушень свідомості", – каже лікарка..
  4. Непpофільні. Виклик, який достатньо проконсультувати. Це може бути питання: "Що прийняти від алергії?".

Лікар екстреної меддопомоги Сергій Пастухов розповів, на добу виїжджає на 5-7 викликів. "До того, як була в нас реформа, то бувало 12, 14, до 20 викликів було".

У Кропивницькому щодоби працює 15 бригад швидкої меддопомоги. Після вторгнення Росії в Україну дзвінків побільшало, сказала Тамара Беспалова. Раніше кількість звернень варіювала до 500 за добу. Нині – 600-700. "В основному, це пов’язано з тим, що багато внутрішньо переміщених осіб, в них незадекларований вибір сімейних лікарів. Є проблеми, наприклад, цукровий діабет. Люди тікали, не взяли з собою глюкометр і в них йде ускладнення".

Говорить, у випадку, якщо диспетчер помилився з категорією виклику і швидка не приїхала до пацієнта, диспетчеру виписують догану або звільняють.

Щомісяця від жителів отримують 10 скарг через те, що "швидка" не виїжджала. У жодному випадку порушень не виявили.

Читайте також

  • "В середині жовтня очікуємо збільшення випадків COVID-19", – головна санітарна лікарка Кіровоградщини
  • Одна з шести областей. Кіровоградщина отримала 300 скриньок для моніторингу лікування туберкульозу
  • Переселенці, зниклі та тренінги з медицини. Чим займається Кіровоградська організація Червоного Хреста
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок