Обшуки та заборона виходити на вулиці: як навчаються у школах Херсонщини під наглядом військових РФ

Обшуки та заборона виходити на вулиці: як навчаються у школах Херсонщини під наглядом військових РФ

Обшуки та заборона виходити на вулиці: як навчаються у школах Херсонщини під наглядом військових РФ
Фото: Російські пропагандистські ЗМІ

У так званих "російських школах" окупаційна влада Херсонщини розмістила озброєних військових РФ. Вони обшукують дітей та забороняють виходити на вулицю.

Про це Суспільному розповів херсонський школяр Костянтин - його однокласника батьки відправили на навчання за російською програмою.

"Йому зовсім не подобається. З автоматами на вході стоять російські військові. Усіх предметів у них нема: ні хімії, ні біології. Тільки історія, російська мова, математика і фізкультура. Наприклад, на фізкультурі вчителі розповідають, що олімпійські ігри народилися в Росії, тільки росіяни завжди їх вигравали. А вони навіть боялися з цього сміятися, бо їх за це можуть покарати. У столовій тільки якісь погані булки дають. Він навіть хотів втекти зі школи. Але є решітки на першому поверсі та військові ці з автоматами. Побоявся", - говорить Констянтин.

Херсонка Тетяна розказала Суспільному, що російські солдати обшукують рюкзаки, а якщо є напої, то змушують їх надпити.

"Про це мені розповіла моя знайома. У військових РФ закриті обличчя. Батьків та бабусь-дідусів всередину школи не пускають. Як і не випускають дітей на свіже повітря протягом дня. Вони весь час перебувають у приміщенні", - каже Тетяна.

За словами заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, навчання офлайн у так званих "російських школах" небезпечне для дітей.

"Батьки залякані. Їм продовжують транслювати, якщо діти не будуть ходити до шкіл, будуть штрафи та позбавлення батьківських прав", - говорить Юрій.

У населених пунктах, де немає інтернет-зв'язку і можливості навчатися дистанційно в українській школі, передбачили сімейне навчання. Необхідно виїхати туди, де є зв'язок та звантажити підручники, розказав Суспільному Юрій Соболевський.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок