Опалювальний сезон: в "Укренерго" прокоментували, чи буде взимку електрика

Опалювальний сезон: в "Укренерго" прокоментували, чи буде взимку електрика

Важливо
Опалювальний сезон: в "Укренерго" прокоментували, чи буде взимку електрика
Фото: Getty Images

Українські споживачі будуть забезпечені електрикою за всіх сценаріїв проходження опалювального сезону. У тому числі й при відключеній Запорізькій атомній електростанції. Про це повідомив голова правління компанії “Укренерго” Володимир Кудрицький на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

За словами Кудрицького,"Укренерго проводило моделювання проходження осінньо-зимового періоду як із ЗАЕС, так і без неї.

“В усіх сценаріях, які ми моделювали, включно із песимістичними, завдання проходження опалювального сезону, забезпечення електрикою наших споживачів є складним, але досяжним", — сказав Кудрицький.

Енергосистема України зараз збалансована, додав він. За його словами, “Укренерго” відновило надійне живлення ЗАЕС з енергосистеми України. Після деокупації інфраструктуру, яка забезпечує видачу потужності станції, швидко відновлять, і ЗАЕС знову буде в мережі, сказав посадовець.

11 вересня Енергоатом повідомив, що на Запорізькій атомній електростанції в окупованому росіянами Енергодарі повністю відключили останній робочий енергоблок і його переведуть у холодний режим.

Читайте також: Росіяни тиснули на МАГАТЕ під час підготовки звіту по ЗАЕС — Кислиця

11 вересня внаслідок обстрілів об’єктів магістральних електромереж в північно-східному регіоні країни, низка областей відчула перебої з електропостачанням. Ввечері в Харківській, Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій та Сумській областях повідомлялося про масові проблеми з електропостачанням.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував обстріли об’єктів критичної інфраструктури російськими військовими: "Жодних військових об’єктів, лише мета залишити людей без світла й тепла".

Що цьому передувало

  • 25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції.
  • 31 серпня до Запоріжжя прибула місія МАГАТЕ. У Головному управлінні розвідки повідомили, що місія має прибути на Запорізьку атомну електростанцію 1 вересня. До складу місії входять експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній немає.
  • 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС. 6 вересня МАГАТЕ опублікувало звіт за підсумками місії на ЗАЕС.
  • 5 вересня Через відімкнення в результаті пошкоджень від обстрілів ЛЕП "Феросплавна", був розвантажений та відключений від мережі енергоблок №6 Запорізької АЕС, єдиний, який подавав електроенергію в енергосистему України

Читайте також

Безпека Запорізької АЕС. Чи є загроза нової ядерної катастрофи та як на дії РФ реагує світ

На початок