В Росії вважають, що безпекові гарантії України спрямовані на ескалацію

В Росії вважають, що безпекові гарантії України спрямовані на ескалацію

В Росії вважають, що безпекові гарантії України спрямовані на ескалацію
Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький. (Фото: МАКСИМ ГУЧЕК / Getty Images)

У Росії вважають, що проект гарантій безпеки, представлений керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком та 12-й Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном у Києві 13 вересня, спрямований на ескалацію війни.

Про це заявив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький, повідомляють російські ЗМІ.

"Проект київської угоди з безпеки " — це про те, як Заходу продовжити далі протистояння з Росією на українському плацдармі. Всі його пункти спрямовані лише на подальшу ескалацію, а не на вирішення поточної ситуації", — сказав Слуцький журналістам у вівторок.

Він додав, що гарантії начебто означають "накачування України західними озброєннями".

"Спецоперація буде продовжена і доведена до кінця", — сказав Слуцький.

13 вересня в Офісі президента Україні презентували рекомендації щодо безпекових гарантій для України. Київський безпековий договір – це спільний документ про стратегічне партнерство, який об’єднає Україну та держави-гаранти. Рекомендації передбачають багаторівневий підхід до гарантій.

Що відомо

  • 24 травня голова Офісу президента Андрій Єрмак анонсував створення міжнародної консультативної групи, яка розроблятиме пропозиції щодо гарантій безпеки для України. Її він очолить спільно з колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном. За словами Єрмака, гарантії безпеки України мають закріплюватись юридично зобов’язуючим документом, ратифікованим згідно з законодавствами держав-гарантів. Вони також передбачатимуть створення потужного оборонного сектора України, зокрема безперешкодне забезпечення Збройних Сил технікою.

Читайте також

В ОП презентували документ щодо гарантій безпеки для України

На початок