Трамп хоче відправити слідчих у Китай для розслідування коронавірусу

Трамп хоче відправити слідчих у Китай для розслідування коронавірусу

Оновлено
Трамп хоче відправити слідчих у Китай для розслідування коронавірусу
Associated Press

Президент США Дональд Трамп хоче, щоб американські слідчі поїхали у Китай та розслідували спалах коронавірусної інфекції. Про це він сказав на брифінгу щодо коронавірусу, повідомляє CNN.

"Ми говоримо з Китаєм. Ми і раніше говорили про поїздку. Ми хочемо поїхати", — сказав Трамп.

Раніше США вже надсилали запити, які Китай відхилив.

Напередодні Трамп казав, що Китай може зіткнутися з "наслідками", якщо з'ясується, що він свідомо допустив спалах коронавірусної інфекції, який згодом переріс у пандемію.

Трамп повідомив, що Сполучені Штати розслідують обставини початку поширення коронавірусу. Він підкреслив, що Китай міг допустити випадкову помилку, і в цьому випадку говорити про його вину не можна. Зовсім інша справа - якщо мова йде про "свідомі" дії. Трамп не пояснив, що саме він має на увазі.

"Це можна було зупинити в Китаї, перш ніж почалося поширення, але цього не було зроблено, і тепер весь світ страждає", - підкреслив Трамп.

Трамп також знову заявив, що не довіряє офіційній китайській статистиці, згідно з якою від коронавірусної хвороби в Китаї померли понад 4 тисячі осіб.

Президент США також підняв питання про вірусологічну лабораторію в Ухані, про яку Fox News на цьому тижні повідомив. Трамп сказав, що його уряд намагається визначити, чи не виник цей вірус у китайській лабораторії.

Раніше у Китаї перерахували кількість жертв коронавірусу. Кількість загиблих у Китаї від коронавірусної інфекції COVID-19 становила 3 346 осіб, проте після перерахунку їхня чисельність зросла до 4 636 осіб.

Крім того, Трамп заявив, що він припиняє виплати внесків до Всесвітньої організації охорони здоров'я через її реакцію на спалах коронавірусу. Трамп вважає, що якби ВООЗ "виконувала свою роботу краще" і реагувала на дані, які надходили з Китаю, коли там почалася епідемія, то спалаху COVID-19 у світі можна було б уникнути.

Що відомо

На початок