17% біженців вже не планують повертатись в Україну з Польщі — дослідження

17% біженців вже не планують повертатись в Україну з Польщі — дослідження

Опитування
17% біженців вже не планують повертатись в Україну з Польщі — дослідження
Українські біженці прямують у Польщу. Фото: Associated Press

Тільки кожен п'ятий українець (22,2%) , який прибув до Польщі з 24 лютого, планує повернутися до України протягом найближчих трьох місяців. Такі результати соцопитування аналітичного центру міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, проведеного напередодні першого вересня.

35% українських біженців готуються залишитись у Польщі щонайменше на рік. 25,6% планують повернутись як тільки закінчиться війна. Ще 17% вже не планують повертатись в Україну.

“Ми прогнозуємо, що більша частина українців повернеться на батьківщину, як тільки мине небезпека. Однак значна частина громадян залишиться за кордоном по ряду суб’єктивних факторів — втрата житла, низький рівень оплати праці, кращі умови проживання та звісно через відсутність ризиків для життя”— сказала директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal Анна Джоболда.

За її словами, песимістичні прогнози щодо опалювального сезону підштовхують українців перезимувати у Польщі.

Таке рішення зумовлено зокрема фактором ризику, адже росіяни прицільно атакують енергетичну інфраструктуру. Крім того, в деяких регіонах України люди ризикують не тільки лишитися взимку без теплопостачання чи води, а й отримають платіжки, які вкрай важко сплатити, зазначає фахівчиня.

У той час, коли кількість робочих місць в Україні значно зменшилась через війну, ситуація у Польщі зворотна — запити роботодавців на робітників ростуть, що зумовлює і зростання заробітних плат, відзначила Джоболда.

Аналітики центру повідомили, що середня зарплата на робітничих спеціальностях, які переважно займають українці у Польщі становить 28 — 32 тисяч гривень на місяць (це 3500 — 4000 злотих). Це мотивує українців покращувати власну економічну ситуацію за межами України.

В опитуванні взяли участь 1440 громадян, яких опитав аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Що відомо

  • Від початку нападу Росії на Україну польський кордон перетнули вже майже 6 мільйонів громадян України. Про це повідомляє Прикордонна служба Польщі.
  • У Польщі з 10 вересня перестануть приймати для обміну українські гривні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 197. Текстовий онлайн

У Радбезі ООН засудили російські фільтраційні табори та назвали кількість українських біженців

На початок