У бюджеті на 2023 рік на безпеку і оборону закладено понад трильйон гривень — Зеленський

У бюджеті на 2023 рік на безпеку і оборону закладено понад трильйон гривень — Зеленський

У бюджеті на 2023 рік на безпеку і оборону закладено понад трильйон гривень — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський, фото: УНІАН

У 2023 році на потреби сектору безпеки і оборони планується виділити понад трильйон гривень. Окрім того, уряд має провести індексацію пенсій та максимально скоротити державні видатки.

Про це під час відеозвернення 7 вересня заявив президент Володимир Зеленський.

"Провів нараду з головою уряду, міністром фінансів, профільними заступниками керівника Офісу щодо проєкту бюджету на наступний рік. Зрозуміло, що це буде бюджет воюючої країни", — повідомив він.

Зокрема, на сектор безпеки і оборони планується спрямувати понад трильйон гривень, зазначив гарант.

"Це буде пріоритет номер один", — підкреслив президент.

Він наголосив, що також у наступному році в повному обсязі мають виконуватись і соціальні гарантії.

"Хочу, щоб мене почули українські пенсіонери. Уряду поставлено завдання наступного року, так само як і цьогоріч, забезпечити індексацію пенсій для усіх наших пенсіонерів", — зауважив політик.

Окрім того, у 2023 році планується скоротити державні видатки.

"Щоб пройти цей час і забезпечити фінансову, соціальну стабільність, треба максимально скоротити усі некритичні видатки держави. Усе те, що не допомагає обороні, не допомагає економічному розвитку країни, соціальному, культурному забезпеченню наших людей", — пояснив президент.

Зокрема, планується зменшити витрати на держпідприємства, апарат та інституції, які не відповідають сучасним потребам. На додачу планується активізувати економічні відносини, в тому числі завдяки збереженню програмі кредитування "5-7-9".

"Будуть діяти також й інші програми і рішення, які мають допомогти бізнесу працювати, зберегти робочі місця, залучати нових працівників", — зауважив Зеленський.

Президент анонсував й створення спеціального фонду відновлення, який наповнюватиметься зокрема за рахунок конфіскованих російських активів.

"Розраховую, що проєкт бюджету буде поданий до Верховної ради України вчасно, як це й передбачено законом", — підсумував гарант.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

РНБО запровадила санкції проти 606 російських посадовців — Зеленський

Вторгнення Росії в Україну, день 196. Текстовий онлайн

На початок