Зеленський затвердив рішення РНБО про санкції проти 606 російських посадовців

Зеленський затвердив рішення РНБО про санкції проти 606 російських посадовців

Зеленський затвердив рішення РНБО про санкції проти 606 російських посадовців
. Президент Володимир Зеленський / Фото: Офіс президента

Рада національної безпеки і оборони за результатами засідання 7 вересня запровадила санкції проти 606 російських політиків та чиновників. 9 вересня президент своїм підписом затвердив це рішення.

Про запровадження санкцій президент повідомляв під час відеозвернення 7 вересня.

"Сьогодні ухвалено важливе рішення Радою національної безпеки і оборони України. Застосовано санкції до 606 фізичних осіб, які належать до правлячої верхівки Росії. 28 членів Ради безпеки Росії, 154 члени Ради федерації Росії, 424 депутати Держдуми Росії — усі вони відповідальні за цю війну, за терор проти наших людей, і жоден з них не уникне відповідальності. Це тільки питання часу", — підкреслив гарант.

Він додав, що Україна вже зробила частину необхідних юридичних, дипломатичних та політичних кроків, які мають забезпечити притягнення підсанкційних росіян до відповідальності. При цьому президент зазначив, що також СБУ провела операцію щодо діяльності деяких підсанкційних осіб на території України.

"Я неодноразово наголошував — контрабандистам і кримінальним мережам в Україні місця не буде. Схоже, дехто з них не зрозумів. Що ж, зрозуміють. Посадовці митниці, які допомагали контрабандистам, в тому числі й серед керівників, відсторонені й отримають законну відповідь на всі свої незаконні дії", — наголосив Зеленський.

У тих з них, в кого на додачу виявлено іноземне громадянство, зокрема російське та румунське, позбавлено громадянство України, додав президент.

Володимир Зеленський також привітав із професійним святом співробітників воєнної розвідки.

"Відтепер щорічно 7 вересня в Україні відзначатиметься День воєнної розвідки — професійне свято людей, чий внесок у наш захист і майбутню перемогу неможливо переоцінити", — зазначив він.

Президент розповів, що привітав українських розвідників зі святом, подякував їм за роботу, а також нагородив тих, хто відзначився під час війни найбільше.

Зеленський згадав й про просування українських військ у Харківській області.

"Цього тижня маємо хороші новини з Харківщини. Певно, всі ви вже бачили повідомлення щодо активності українських оборонців і, думаю, кожен громадянин відчуває гордість за наших воїнів", — зазначив гарант.

Він зауважив, що поки що зарано називати міста та села, контроль над якими повернула Україна.

"Зараз іще не час називати ті чи інші населені пункти, у які повертається український прапор. Але час сказати слова подяки 25-й повітряно-десантній бригаді, 92-й окремій механізованій бригаді та 80-й десантно-штурмовій бригаді за хоробрість і героїзм, проявлені під час виконання бойових завдань", — сказав Зеленський.

Президент подякував й іншим військовим підрозділам.

"Також дякую сьогодні 406-й окремій артилерійській бригаді за надзвичайно успішні влучання в районах зосередження окупантів на півдні нашої країни та 60-й окремій піхотній бригаді, яка послідовно просуває наші позиції", — додав політик.

Він наголосив, що кожен успіх українських військових на тому чи іншому напрямку змінює на користь України й загальну ситуацію по всьому фронту.

"Що складніше окупантам, що більше у них втрат, то ліпшими будуть позиції в наших оборонців на Донбасі, то надійнішою буде оборона Запоріжжя та Миколаєва, міст Дніпропетровської області, то швидше зможемо звільнити Приазовʼя і весь південь", — зауважив гарант.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 196. Текстовий онлайн

На початок