США остаточно вирішили не визнавати РФ спонсором тероризму. Кулеба відповів

США остаточно вирішили не визнавати РФ спонсором тероризму. Кулеба відповів

США остаточно вирішили не визнавати РФ спонсором тероризму. Кулеба відповів
Ілюстративне фото: Unsplash

США не вноситимуть Росію до переліку країн-спонсорів тероризму, оскільки це може мати небажані наслідки. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна продовжить працювати над тим, аби Вашингтон визнав РФ спонсором тероризму.

Як заявила на брифінгу речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, визнання Росії державою-спонсором тероризму не найдієвіший шлях.

"Визнання може мати небажані наслідки для України та світу. Це може серйозно вплинути на здатність постачати допомогу в регіони України", — сказала речниця Білого дому.

За словами Жан-П'єр, таке рішення може зашкодити експорту зерна, призначеного для подолання глобальної продовольчої кризи.

Вона наголосила, що рішення не визнавати Росію спонсором тероризму остаточне і додала, що США вже запровадили проти РФ такі самі санкції, які були б накладені у разі визнання її спонсором тероризму.

Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в етері національного телемарафону заявив, що Україна продовжить працювати над тим, щоб США визнали Росію державою-спонсором тероризму.

"Те, що зараз адміністрація Байдена не готова ухвалити таке рішення, не означає, що воно ніколи не буде ухвалене. Ми працюватимемо над тим, щоб Росію визнали тим, ким насправді вона є", — сказав він.

Що означає внесення держави до списку спонсорів тероризму

Держдеп США вносить до списку країн-спонсорів тероризму країни, які, на думку держсекретаря, неодноразово надавали підтримку терористичним актам у всьому світі.

Санкції, які запроваджуються проти таких держав, включають обмеження на отримання допомоги від США, заборону на експорт і продаж продукції оборонного призначення, заходи контролю за експортом товарів подвійного призначення, різні фінансові та інші обмеження.

Нині до цього переліку входять чотири держави: Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.

Що відомо

28 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія має бути визнана державою — спонсором тероризму з огляду на розв’язану нею агресивну війну проти України.

28 липня Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму через події в Україні, Чечні, Грузії та Сирії, які призвели "до загибелі незліченної кількості людей

5 вересня президент США Джо Байден заявив, що Росія не варто визнавати державою-спонсором тероризму у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 195. Текстовий онлайн

На початок