Здорожчало удвічі: у Черкасах скаржаться на вартість оренди житла

Здорожчало удвічі: у Черкасах скаржаться на вартість оренди житла

Здорожчало удвічі: у Черкасах скаржаться на вартість оренди житла
Суспільне Черкаси

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вартість оренди житла у Черкасах зросла щонайменше удвічі. Про це розповіла рієлторка Світлана Козинець. Нарікають на завищені розцінки і переселенці.

Суспільне з'ясовувало, скільки нині коштують квартири у місті та чи будуть знижуватися ціни.

Серед таких, хто шукає житло для оренди – Тетяна Солдатченко. До 2017 року жінка жила у місті Щастя на Луганщині. Звідти переїхала до Сєвєродонецька, потім на Дніпропетровщину. А вже у серпні з чоловіком і двома дітьми перебралася до Черкас.

За словами пані Тетяни, навіть у столиці житло винаймати дешевше. Нині увесь її вільний час займає пошук доступного житла.

"Шукали тут житло, але воно дуже дороге. Однокімнатна – шість з половиною тисяч, двокімнатні – від восьми і вище", – розповіла вона.

Нині родина винаймає квартиру за вісім тисяч гривень. Це без урахування вартості комунальних послуг.

Вартість зросла щонайменше удвічі: у Черкасах скаржаться на дорогу оренду житла
Суспільне Черкаси

"Це дуже важко для нашої родини, бо у нас тільки чоловік працює. Я вже третій місяць не отримую соціальних виплат для переселенців", – додала жінка.

Задля цікавості, зазначила Тетяна Солдатченко, вона моніторила вартість оренди квартир у столиці та околицях. Там, з її слів, можна знайти житло за 4-5 тисяч на місяць.

У Черкасах лише близько 30% винайманих квартир лишилися на довоєнному ціннику, розповіла рієлторка Світла Козинець. Якщо раніше вартість житла визначав ринок, то сьогодні чи не єдиним ціноутворювальним чинником є примхи його власника:

"Вартість оренди деяких квартир зросла вдвічі. Відповідно, виходить, що двокімнатна «хрущовка» на «сімсотціРайон площі 700-річчя Черкас» коштує дев'ять тисяч гривень, а двокімнатна в центрі в новому будинку, з підземним паркінгом – сім тисяч".

Вартість зросла щонайменше удвічі: у Черкасах скаржаться на дорогу оренду житла
Суспільне Черкаси

І ту, й іншу квартири, зі слів пані Світлани, здадуть в оренду протягом тижня. Бо попит на житло високий, і він лише зростає.

"На мою думку, на зиму ціни будуть ще підійматися. Це пов’язано з обов’язковою евакуацією. Бо якщо раніше виїжджали лише люди, які самостійно прийняли таке рішення, то тепер будуть виїжджати вже примусово і цих людей треба буде розселяти", – пояснила вона.

Нині у Черкасах за даними заступниці міського голови Черкас Марини Гаркавої, тимчасовий прихисток знайшли майже 50 тисяч переселенців. І це лише ті, хто зареєструвався тут офіційно.

Тим часом Тетяна Солдатченко не полишає спроб знайти доступніше житло. Чи зможе родина здолати такий фінансовий виклик – жінка не знає.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок