Штайнмаєр погодився із кандидатурою нового посла України у Німеччині — ЗМІ

Штайнмаєр погодився із кандидатурою нового посла України у Німеччині — ЗМІ

Штайнмаєр погодився із кандидатурою нового посла України у Німеччині — ЗМІ
Посол України в Німеччині Олексій Макеєв. Фото: Facebook / Oleksii Makeiev

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр погодився з кандидатурою Олексія Макеєва на посаду нового посла України у ФРН. Про це повідомляє Die Welt із посиланням на джерела.

Видання зазначає, що цю інформацію підтвердили в МЗС Німеччини та посольстві України у Берліні. Макеєв змінить на посаді Андрія Мельника, який був послом упродовж майже восьми років. А Мельник обійме нову посаду в МЗС України одразу після повернення з Німеччини.

Олексій Макеєв є спецпредставником МЗС України щодо санкційної політики і членом міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола. На дипломатичній службі він з 1996 року, за цей час працював зокрема у Берліні та Берні.

В МЗС Суспільному не підтвердили і не спростували цю інформацію, а порадили дочекатися указу президента про призначення нового посла у Німеччині.

9 липня президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив послів у дев’яти країнах світу, зокрема і Андрія Мельника.

Що відомо

  • Посол Андрій Мельник був відомий своєю критикою німецького уряду за затягування у наданні Україні зброї та активної підтримки у протидії Росії.
  • На 4-му місяці повномасштабної війни РФ проти України Мельник заявив, що Україна нарешті може висловити щиру подяку канцлеру ФРН Олафу Шольцу за рішення надати зброю після тривалих зволікань німецької сторони.
  • 1 липня Мельник в інтерв'ю німецькому журналісту Тіло Юнгу згадав про роль українського політика Степана Бандери і зазначив, що "немає жодних доказів убивства бандерівцями сотні тисяч євреїв, а цей наратив просувають росіяни". В українському Міністерстві закордонних справ зауважили, що "думка посла є його особистою і не відображає позицію МЗС".
На початок